• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çinliler restoran ve otellere alınmıyor!

Turizm Bakanı başta Kazan şehri olmak üzere çevre illerde Çinli turistlerin otel ve restoranlara alınmadığını açıkladı.

  • Reklam
Çinliler restoran ve otellere alınmıyor!
10 Şubat 2020 - 16:01
Reklam

Tataristan Cumhuriyeti'nin Turizm Bakanı Sergey İvanov, başta Kazan şehri olmak üzere çevre illerde Çinli turistlerin otel ve restoranlara alınmadığını açıkladı.

 

Rusya'nın en büyük turist potansiyelini oluşturan Çinliler ile ilgili ülkede sorunlar artmaya devam ediyor. Dünya çapında tedirginliğe neden olan korona virüsüne karşı bazı Rus vatandaşların, turistlere karşı sert tutumlar sergilemeye başladığı gözlemlenirken. Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin Turizm Bakanı Sergey İvanov, başta Kazan şehri olmak üzere çevre illerde Çinli turistlerin otel ve restoranlara alınmadığını öğrendiklerini belirtti. Söz konusu olayın suç olduğunu, Çin vatandaşlarına karşı bu tutumun sona ermesi gerektiğini söyleyen İvanov, olayın takipçisi olduklarını ve cezai işlemlerin uygulanacağını ifade etti.

 

Rusya'nın Yekaterinburg kentinde de 2 Çinli vatandaşın otobüse alınmaması üzerine olay büyürken, Rusya'ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'nin başkenti Mahaçkale'de ise Çinlilere karşı halk kendi kendine yöntemler uygulamaya başladı. Kafkasya ülkelerinden Dağıstan'da hemen hemen her mağazaya, dükkana, restorana ve otellere "Çinlilerin girişi yasaktır" yazılı kağıtların asıldığı öğrenildi.


Rusya ve Hong Kong'ta faaliyet gösteren bir turizm acentesinin ise Çin'den gelen turistlerin rezervasyonlarını tek taraflı olarak feshettikleri öğrenilirken, bundan Çinli turistlerin haberinin olmadığı ve yaşanan durumla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum