Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve kısıtlama açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve kısıtlama açıklaması!
07 Nisan 2021 - 22:35
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs salgınının tehdit olmaktan çıktığında normalleşme adımlarını yeniden devreye soktuklarını söyledi.

Salgın arttığında sıkılaştırmaya tekrar yöneldiklerini, amaçlarının Türkiye’yi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamak olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

''Türkiye’nin tek başına salgın tedbirlerini genişletmesi, hatta salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere dünyadaki genel iyileşmenin gerisinde kalmamak hatta mümkünse önünde gitmektir. Avrupa ülkelerinin tamamı neredeyse Türkiye’den daha ağır tedbirler uyguluyor.''

Avrupa ülkelerin sağlık sistemlerinin de tamimiyle felç durumda olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

''Şayet biz ramazan ayındaki tedbirlerimizle vaka sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, Mayıs ayı ile birlikte başlayacağı anlaşılan turizm sezonu ve bunun içeride açacağı hareketliliği yakalayabiliriz. Aksi takdirde turizmde bir sezonu kaçırmakla kalmayacak, yurt dışına yapılacak iş ve aile ziyaretlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşayacağız.''


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum