Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve kısıtlamalar ile ilgili açıklama!

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili alınan yeni kararları duyurdu.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve kısıtlamalar ile ilgili açıklama!
21 Haziran 2021 - 21:03
Reklam
Salgında yaşanan gelişmeler ve bu çerçevede Türkiye'niz izlediği yol haritasının kabine gündeminin ilk konusunu oluştururduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin her alanda salgın döneminin dünyada en parlayan ülkesi olduğunu söyledi.

Sanayi üretiminin yükselişini düzenli olarak sürdürdüğünü, sanayi sektöründeki kayıtlı istihdamın 4 milyon sınırına dayanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını kaydeden Cumhrubaşkanı Erdoğan yeni dönemde alınan ve uygulaacak önlemleri şu şekilde açıkladı:


''Salgın döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımızı kısa çalışma ödeneğinden pek çok destekle destekledik. Turizmcilere verdiğimiz KDV desteğini de 1 ay daha uzatıyoruz. 1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir.  Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Konu ile ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığı'mızın genelgesiyle açıklanacaktır.''


Sırası gelen herkesin aşı olmasının hayati öneme sahip olduğuna vurgu yapan Cumhurbşkanı Erdoğan aşı konusundaki manipülasyonlara itibar edilmemesini, bu konuda bilim insanlarına kulak verilmesini istediğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum