• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve rezervasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi açılış programında önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm ve rezervasyon açıklaması!
26 Şubat 2021 - 20:59
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kültür sanat hayatının önemli mekanlarından biri olan tarihi Atlas Sineması'nın ve İstanbul Sinema Müzesi'nin yeniden açılış töreninde konuştu.

Türk sineması deyince akla Yeşilçam'ın geldiğini, Atlas Sineması da adının Yeşilçam'da çekilen filmlerle bir devrin sembolü olan ve herkesin gönlünde taht kuran ustalarla özdeşleşmiş bir mekan olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:


''1948 yılından beri İstanbullulara hizmet veren Atlas Sineması'nı aslına uygun şekilde her şeyiyle yeniledik. Artık bu sinemada gala ve prömiyer gösterimleri dahil sinema sanatının en nadide eserleri seyircisiyle buluşabilecek. Kültür ve sanat alanında sahip olduğumuz köklü birimi vatandaşlarımızın yanında tüm insanlığa sunmak en baştaki görevlerimizden biri. Her ne kadar salgın sebebiyle misafir ettiğimiz turist sayısında düşüş olsa da normalleşmeye birlikte çok daha yüksek sayılara ulaşacağımız biliyoruz. Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor.''


İstanbul'un her zaman olduğu gibi bugün de en büyük turizm, kültür ve sanat değeri olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'un tek başına 100 milyonluk bir turist ağırlama potansiyelini barındırdığını söyleyebileceklerini belirtti.

Son 18 yılda bu doğrultuda önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

Kültür sanat faaliyetlerinin gerçekleştirildiği yerleri 858'den 4 bin 139'a, etkinlik sayımızı 34 binden 110 bine yaklaştırdık. Bu etkinliklere katılan izleyici sayısı da 114 milyonu buldu. Galataport tamamlandığında İstanbul'un kültür sanat hayatına ve turizmine çok büyük katkılar sunacak bir atılımdır. Turizm gemilerin yanaşacağı bir yer haline gelecektir. Galataport 25 milyon ziyaretçi, 7 milyon turist, 1,5 milyon gemi yolcusu potansiyeli ile dünya çapında bir projedir.Tarihi Tophane Saat Kulesi yıl boyunca pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapacaktır. Nisan ayından itibaren Galataport'un faaliyete geçmesini bekliyoruz. Sadece bu yıl 350 bin yolcu taşıyan 200 gemi Galataport'a demirlemek için rezervasyon yaptırmıştır. Önümüzdeki yıl bu ilginin beş katına çıkacağına inanıyor ve görüyorum. Bu duygularla bir kez daha açılışını yaptığımız Atlas 1948 İstanbul Sinema Müzesi'nin hayırlı olmasını diliyorum.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum