• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çürük temel üzerinde yükselen Sinpaş'ın otel projesinde yeni gelişme!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Marmaris'te yapımı devam eden Sinpaş resort otel ve devre mülk projesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

  • Reklam
Çürük temel üzerinde yükselen Sinpaş'ın otel projesinde yeni gelişme!
12 Mart 2023 - 16:13
Reklam
Reklam
Reklam
Yaklaşık 30 yıl önce başlayan ve uzun zaman atıl kalan projeye revize edilmesi sonrası ÇED gerekli değildir kararı verilmişti.

Muğla Valiliği tarafından verilen ÇED gerekli değildir kararına karşı açılan davada mahkeme ÇED gerekli değildir kararını iptal etmiş ancak şirket yeni bir ÇED başvurusu yapmıştı. Şirketin bu yeni ÇED başvurusundan olumlu karar çıkarken kararın hukuksuz olduğunu ileri süren Marmaris Kent Konseyi Çevre tarafından yapılan açıklamada ''Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hangi belgeyi sunarsak sunalım çevrenin dinamitle havaya uçurulmasına göz yumdu. Verdiği kararla doğa yıkımına devamlılığın önünü açtı'2 ifadelerine yer verildi. Sinpaş projesinin hukuktan kaçmayacağının belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:


''Bu projeyi neresinden tutarsanız tutun sapır sapır dökülüyor. Hukuktan, kanundan kaçma şansı yok. Ruhsat iptalleri için açtığımız iki dava devam ediyor. Halkı yok sayan bu kararın iptali için de sonuna kadar adalet arayacağız ve Marmaris halkına, Türkiye'ye bu adaleti hediye edeceğiz.''


Sinpaş Kızılbük GYO tarafından içinde 205 otel odası, 1407 devre mülk, yat yanaşma yeri, alışveriş merkezi, kaplıca, aqua park gibi tesislerin bulunduğu proje Kahramanmaraş depreminde yıkılan ve onlara vatandaşa mezar olan İsias Otel projesine benzetiliyor. İki proje de yıllarca atıl kaldıktan sonra devam ettirilmiş ve ikisi de birinci derece deprem kuşağında bulunuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum