• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CV hazırlama teknikleri ve anında CV hazırlamak için ideal bir site

Okul hayatının sona ermesinin ardından meslek hayatı başlar.

  • Reklam
CV hazırlama teknikleri ve anında CV hazırlamak için ideal bir site
21 Haziran 2022 - 14:25
Reklam
Reklam
Edindiğimiz mesleği yapmak için girdiğimiz iş arayışında içinde şu bilgiler bulunması gerekmektedir.
Kimlik bilgileri,  Eğitim bilgileri, İş deneyimleri, Uzmanlık alanları, İş dışı deneyimler, Hobiler, Referanslar, İletişim bilgileri, Yabancı dil bilgisi, Varsa eğitim alınan kurslar, Sosyal beceriler, Diploma ve sertifikalar.

CV belgesinin başvurulan iş yerine gönderilmesi gerekir. Üç çeşit CV türü vardır bunlar: Kronolojik CV, Fonksiyonel CV, Yeni mezunlar için CV şeklinde sıralanabilir. Bu belgenin hazırlanması ve iş kurumuna gönderilmesinin sebepleri ise şunlardır; İş başvurusunda işverenin önünde iyi bir ilk izlenim yaratmak, başvurulan iş için yeterli ve gerekli deneyime, bilgiye, potansiyele sahip olunduğunu göstermektir. CV göndermenin amacı ise bu özgeçmiş bilgilerini sunup geri dönüş beklemektir. Ayrıca yüz yüze görüşülemeyen ve mülakata girilemeyen iş başvuruları için de birden fazla şirkete, CV göndererek kişinin kendisini tanıtma imkanıdır.
 

Cv Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
CV içerisinde kesinlikle eksik ve doğru olmayan bilgiler olmamalıdır. Verilen bilgiler başvurulan iş yerinin açık ve doğrudan anlayabileceği tarzda olmalıdır. Gereksiz bilgilere yer verilmemelidir. Dil bilgisi, hobiler gibi konular fazla uzatılmadan kısa öz şekilde verilmeli, anlatımı sıkan bilgilendirmeler yapılmamalıdır. CV içerisinde işverenin sorularına cevap olacak şekilde bilgilendirmeler yapılmalıdır. Bunlar; Eğitiminiz nedir? İletişim bilgileriniz nelerdir? Kimlik bilgileriniz nelerdir? Başvurulan iş için yeterli özelliklere sahip misiniz? Başvurulan işi gerçekten seviyor musunuz? Başvurulan işi gerçekten istiyor musunuz? İnsanlarla sağlıklı bir iletişim kurabiliyor musunuz? Meslek hakkında bilgi ve yetenekleriniz nelerdir? gibi çeşitli sorulara alınması gereken cevaplardır, bu cevapların CV içerisinde verilmiş olması gerekmektedir.


Cv Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Unsurlar Nelerdir?
CV hazırlanırken özgeçmiş hakkında hatasız ve bir o kadar da bilgilendirici bir içerik hazırlanması gerektiği gibi CV hazırlanırken teknik unsurlarında aynı şekilde hatasız olması gerekir. Hatasız ve tekniğine uyun olarak hazırlanan CV işverenin gözünde yaratılan ilk izlenim için önemlidir. Ayrıca CV görünümü de yapılan sayfa tasarımı da çok önemli noktalardan biridir.

CV A4 kağıt boyutunda, Times New Roman, Arial gibi ciddiyet hissi veren yazı tipleriyle, başlıklar ve diğer bilgiler arasında yazı büyüklüğü bakımından sıralamanın olduğu ( mesela ana başlıklar 14 punto, yazılar 13 punto, iletişim bilgileri 10 punto vb. gibi ), satır aralarında tek boşluk bırakarak, noktalama işaretlerini doğru kullanarak, anlatım bozukluğu ve devrik cümleler kullanmadan,
 uzunluğu bir sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır.

İç Mimarlık Mesleği İçin Cv Nasıl Hazırlanır?
İç Mimarlık mesleği sahibi olanlar 4 yıl boyunca özel okulda ya da devlet okulunda tasarım, planlama, işlevsellik adına eğitimler almış kişilerdir. Bu eğitim süreci boyunca aldıkları staj eğitimi de bölümün bir parçasıdır. Mezun olan kişiler kendi tasarım ofislerini açabilecekleri gibi, herhangi bir tasarım ofisinde de iş imkanı bulabilirler. Mezun olan pek çok kişinin merak ettiği iç mimar cv’si nasıl hazırlanır sorusunun cevabı ise şudur; CV de hepsinde olduğu gibi kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, hobiler ve dil bilgileri, sosyal beceriler dışında, bir İç Mimar için önemli olan iş deneyimleri, yeni mezunlar için staj deneyimleri ve referanslardır. Bu referanslar eğitim veren kişiler, staj yerindeki kişiler, iş deneyimi olanlar için çalışma hayatındaki kişiler olabilir. Referanslar ne kadar iyi ise işe alınma imkanı o kadar yüksektir.

Anında Cv Hazırlamak İçin İdeal Bir Site
Tüm bu yukarıda saydığımız özellikler ve koşullar, düzgün bir CV hazırlama süreci içerisinde zaman alan noktalardır. İnternet üzerinde çabuk cv hazırlama olanakları sunan ve sizler için CV hazırlayan bir site olan cvhazirlama.cool hem çeşitli tasarım fikirleri hem de CV 'nin görsel olarak kaliteli olması için ideal bir tasarım sitesi.
İnternet üzerinden '' cvhazirlama.cool '' olarak aratarak saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz ve CV'de yer alması gereken bilgilerinizi belirlenen alanlara girip sitede sunulan istediğiniz sayfa tasarımını seçerek çok kolay, hızlı ve profesyonel şekilde CV hazırlayabilirsiniz. Örnek şablonlara bakıp fikir edinebilir, size uygun içeriği seçebilirsiniz. Bu sayede hem görsel hem içerik bakımından zengin bir CV ye sahip olursunuz.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum