Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dev turizm grubu iflas başvurusunda bulundu!

Dev turizm grubu, koronavirüs salgınında yaşadığı ekonomik krizi aşamayınca iflas başvurusunda bulundu.

Reklam
Dev turizm grubu iflas başvurusunda bulundu!
04 Şubat 2021 - 05:26
Reklam
Koronavirüs salgınının en çok vurduğu sektörlerin başında gelen turizmde çok sayıda şirket iflas başvurusu yapmaya devam ediyor.

Çin merkezli olmasıyla birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde de yatırımları olan, Almanya’daki Hahn Havalimanı’nın çoğunluk hissedarı olan HNA Group yaşadığı ekonomik krizi aşamayarak iflas başvurusunda bulundu.


Borçlarını ödeyememesi nedeniyle alacaklıları tarafından mahkemeye iflas başvurusunda bulunulması sonrasında yeniden yapılandırma talep eden dev turizm şirketi HNA Group tarafından yapılan açıklamada şirketin varlığını sürdürmesini sağlamak için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.


Hainan Airlines’ın sahibi olan HNA grubu ayrıca Air Chang, Beijing Capital Airlines, Fuzhou Airlines, Grand China Air, GX Airlines, Lucky Air, Suparna Airlines, Tianjin Airlines, Urumqi Air ve West Air’in yanı sıra bakım şirketi SR Technics şirketlerine ortak.


Bünyesinde 400 binden fazla çalışanı bulunan HNA Group yaklaşık 100 milyar dolarlık cirosu ile Çin’in en büyük şirketleri arasındaydı.


Mahkeme kararı ile kurucu Chen’in eylül ayından bu yana lüks mal satın alması yasaklanmıştı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum