Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kapadokya bölgesindeki turizmciler yılın ikinci yarısından ümitli

Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ünlü turizm destinasyonu Kapadokya'daki sektör temsilcileri tam kapanma sürecinin ardından turizmde hareketlilik yaşanmasını bekliyor.

Kapadokya bölgesindeki turizmciler yılın ikinci yarısından ümitli
09 Mayıs 2021 - 22:24
Reklam
29 Nisan Perşembe akşamı başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek tam kapanma sürecinde sıcak hava balon turu, at ve arazi araçlarıyla gerçekleştirilen turların durdurulması nedeniyle Kapadokya bölgesi en sakin günlerini yaşıyor.

Tam kapanma sürecisin bitmesinin ardından vaka sayılarının düşmesiyle birlikte kapılarını konuklarına açacak olmanın heyecanını yaşayan Kapadokya bölgesindeki turizmciler tesislerde yoğunluk yaşanacağını ön görüyor.


Tam kapanma sürecinde insanların kurallara üst düzeyde riayet etmesinin toplum açısından faydalı olacağını, vakaların istenilen seviyelere gerilemesinin zor günlerin geride bırakılmasını sağlayacağını söyleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kapadokya BTK Üyesi İsmail Sucu yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''İnsanlar evlerinde çok sıkıldı, seyahat etmek ve ülkemizdeki turizm değerlerini görmek için harekete geçeceklerdir. Biraz sabredersek güzel günler göreceğimize inanıyorum. Hazirandan sonra güzel bir dönem yaşayacağımıza inanıyorum. Tam kapanmanın ardından Haziran ayı itibarıyla turizmde görülecek canlılığın geçen yılın aynı dönemine kıyasla daha hareketli olmasını bekliyoruz. Şu an bölgede hiçbir etkinlik olmadığı için sakinlik yaşanıyor ama kısıtlamanın ardından yoğunluk olacaktır. Bizim beklentimiz, turizm geçen yıla kıyasla Haziran ayından sonra daha hareketli olacağı yönünde.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum