• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Doğu Ekspresi'nde facia! Vagonu raydan çıktı

Ankara'dan Kars'a giden Doğu Ekspresi'nin ikinci vagonu, Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Caferli köyü yakınlarında raydan çıktı. 

  • Reklam
Doğu Ekspresi'nde facia! Vagonu raydan çıktı
11 Eylül 2022 - 06:51
Reklam
Ankara'dan Kars'a giderken raydan çıkan Doğu Ekspresi'nin ikinci vagonundaki yolcular arka vagonlara alınarak tren başka bir lokomotifle Yerköy Tren Garı’na çekilirken Yozgat Valisi Ziya Polat kaza yerinde yaptığı açıklamada, Ankara’dan Kars istikametine giden Doğu Ekspresi’nin ikinci vagonunun Yerköy ile Şefaatli arasında raydan çıkması sonucu kaza meydana geldiğini söyledi.

Meydana gelen kazada can ve mal kaybı olmadığını, Devlet Demir Yolları'ndaki personelin olay yerindeki çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Polat şunları söyledi:


''Biz treni Yerköy istasyonumuza çektik. Malatya’ya giden bir trenimizdeki yolcularımızı da burada misafir ediyoruz. Yarım saat içinde yolun açılıp açılmayacağıyla ilgili teknik bilgi gelecek. Yolu açarsak tren yoluna devam edecek. Açılmazsa otobüslerle nakil yapabiliriz. O da olmazsa yurtlarımız hazır. Tüm misafirlerimizi Yerköy’de ağırlamaktan mutluluk duyarız. Devletimizin tüm imkanları vatandaşımızın hizmetinde. Allah beterinden korusun.''

Daha sonra trendeki yolculara kumanya dağıtıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum