Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Doğu Ekspresi'ne kardeş trenler geliyor!

Kars-Ankara güzergahında hizmet veren turistik Doğu Ekspresi treninden sonra Türkiye’nin farklı bölgelerine aynı amaçla yeni tren seferleri düzenlenecek.

  • Reklam
Doğu Ekspresi'ne kardeş trenler geliyor!
26 Haziran 2022 - 09:40
Reklam
Yeni turistik güzergahların devreye girmesiyle Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu'nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak. Konuyu KİT Komisyonu'nda gündeme getiren milletvekilleri turistik amaçlı Doğu Ekspresi seferlerinin bölge ekonomisine katkısını dile getirerek, farklı bölgelerde de aynı uygulamanın başlatılması gerektiğini söyledi.

Bu konuda hazırlıkların yapıldığını belirterek, yeni güzergahlar hakkında bilgi veren TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük turistik yeni planladıkları Van Gölü Ekspresi, Güney Ekspresi, Kara Elmas Ekspresi ve Göller Ekspresi bölgelerinde de çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Edinilen bilgiye göre, yeni turistik güzergahların devreye girmesiyle Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu'nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak.

Otobüs turlarının güzergahlara entegre edilmesiyle birlikte, Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlana Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Kilisesi, Şanlıurfa Göbeklitepe ile birlikte bir birçok turistik rotalara dahil olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum