Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dolmabahçe Sarayı'nda yangın çıktı!

Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Sarayı'nın parke atölyesinde saat 08.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

  • Reklam
Dolmabahçe Sarayı'nda yangın çıktı!
04 Mart 2022 - 09:23
Reklam
Dolmabahçe Sarayı'nda çıkan yangın sonrasında çalışanların ihbarıyla olay yerine tedbir amaçlı çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken Milli Saraylar Başkanlığı tarafından yangına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Dolmabahçe Sarayı’nın Selamlık bölümünün bodrum katında yer alan parke restorasyon ve konservasyon atölyesinde bu sabah saat 08.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle kompresör cihazı alev aldı. Saray'da yangın tehlikesine karşı aktif olarak kullanılan ‘yangın sezim sisteminin anında devreye girmesiyle fark edilen alevlere Dolmabahçe Sarayı itfaiyesi 1 dakika içinde müdahale etti. Ekiplerin anında müdahalesi, muhtemel bir tehlikeyi önledi. Tedbir amaçlı çevre belediyelerin itfaiye ekiplerine de haber verildi. Dolmabahçe Sarayı Müzesi'nde her zamanki gibi bu sabah da saat 09.00'da başlayan ziyaretler, akışında devam etmektedir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum