Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Donald Trump otelini rekor fiyata sattı! İşte yeni sahibi ve işletmecisi

Eski ABD Başkanı Donald Trump Washington'da bulunan Trump International Hotel'i rekor fiyata sattı.

  • Reklam
Donald Trump otelini rekor fiyata sattı! İşte yeni sahibi ve işletmecisi
15 Kasım 2021 - 09:16
Reklam
60 yıllık kira kontratının bulunduğu 263 odalı otel için 2019'dan bu yana alıcı aradığı bilinen Trump'ın Washington DC'deki aile şirketi Trump Organizasyonunun otelin satışı için CGI Merchant Group ile anlaştığı belirtildi.

Otelin satışı için 375 milyon dolara anlaşıldığı ve resmi devrinin 2022'nin ilk çeyreğinde yapılacağına işaret edilen açıklamada, satışın ardından otelin yeni isminin Waldorf Astoria olacağı ve Hilton Group tarafından yönetileceği bilgisine yer verildi.


ABD Senatosunda otelin yabancı hükümetlerden milyonlarca dolarlık ödeme alarak federal yetkililerin diğer hükümetlerden hediye veya ödeme almasını yasaklayan ilgili Anayasa maddesini ihlal ettiği iddialarıyla Trump aleyhinde soruşturma açılmış, Trump'ın başkanlık yaptığı dönemde otelin 70 milyon dolar zarar ettiği ve yabancı hükümetlerden 3,7 milyon dolarlık ödeme aldığı ortaya çıkarılmıştı.


Trump Organizasyonu ise soruşturmaya dair raporu yanıltıcı olarak değerlendirmişti. Beyaz Saray'ın birkaç sokak yakınında bulunan ve Eylül 2016'da otel olarak açılan bina 2012'de Trump Organizasyonu tarafından satın alınırken, otel olarak faaliyete geçmesi Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmasının ardından gerçekleşmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum