Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yıl sonuna kadar Türkiye'de 7 otel daha açarak büyümesini sürdürecek!

Türkiye'nin 40 şehrinde 8 marka ve 83 oteliyle faaliyet gösteren Wyndham Hotels & Resorts, yıl sonuna kadar 7 otel daha açarak Türkiye'deki büyümesini sürdürecek.

  • Reklam
Yıl sonuna kadar Türkiye'de 7 otel daha açarak büyümesini sürdürecek!
10 Kasım 2021 - 16:05
Reklam
Konaklama devinin Türkiye'deki yeni yatırımları ve konaklama sektörüne ilişkin öngörüleri Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı Dimitris Manikis ve Wyndham Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Ayça Beslen'in katılımıyla İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Dünyada yaşanan yüksek enflasyon ve dalgalı kur sorununa rağmen pandemi sonrasında seyahat eğiliminde ciddi artış öngördüklerine dikkat çeken ve insanların pandemide kaybettikleri 18 ayı geri kazanmak istediklerine değinen Dimitris Manikis pandemi sonrasında yeme-içme pazarının ardından en fazla hareketlenen sektörün turizm olduğunu ve bu alanda yüzde 20-25'lik bir hareketliliğin söz konusu olduğunu belirtti. Benzer bir eğilimin Türkiye'de de olduğunu, 2022 yılının turizmde çok hareketli geçmesini öngördüklerini, bu dönemde özellikle gastronomi, sağlık, ekstrem sporlar ve geleneksel turizm çeşitlerinin öne çıkacağına dikkat öeken Manikis Wyndham Grubu olarak turizmde yaşanan bu hareketliliğe yeni otel yatırımlarıyla cevap vereceklerine işaret ederek şunları kaydetti:


''Türkiye'de şu anda 40 şehirde 83 otelimizle faaliyet gösteriyoruz. Yıl sonuna kadar 7 otel daha açacağız. İstanbul, Adıyaman, Elbistan, Ankara, Milas, Kuşadası'nda olacak yeni açılışlarımız. 2022 yılı içinde şimdilik 5 otel daha açma planımız var. Anadolu'ya baktığınızda tekstil, enerji ve sanayinin adeta motoru haline geldi. Bu da Anadolu şehirlerinde bir turizm hareketliliğini beraberinde getirdi. Bu hareketliliği Kapadokya'da, Bursa'da, Eskişehir gibi örneklerde görebiliyorsunuz ve biz de ikincil ve üçüncül şehirlerin önümüzdeki dönemde daha da öne çıkacağını düşünüyoruz.''


Türkiye'deki otellerinde yılın ilk 9 ayında yüzde 60-65 doluluk oranına ulaştıklarını ifade eden ve doluluk oranlarında 2019 verilerini yakalamaya 2-3 puan kaldığını söyleyen Ayça Beslen de koronavirüs salgını döneminde sektörde bir fiyat rekabetine girilmediğini bu sayede odabaşı gelirlerde 2019 rakamlarının yüzde 82-83'ünü yakaladıklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum