Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dubai'nin yeni gözdesi! Yenilenebilir 5 yıllık emekli vizesi

Dubai son zamanlarda dünyanın dört bir yanından gelen insanlar için iş olanakları sağlayan önemli bir kent oldu.

  • Reklam
Dubai'nin yeni gözdesi! Yenilenebilir 5 yıllık emekli vizesi
25 Aralık 2020 - 12:46
Reklam
Son yıllarda gelenlerin daha uzun süre kalmayı tercih etmeleri sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri 2018 yılında yenilenebilir beş yıllık emekli vizesi uygulamasını onayladı ve yasa da bir yıl sonra yürürlüğe girdi.

Yeni vize uygulamasının yerel ekonomi için fayda sağlayacağını belirten yetkililer Dubai'nin artık insanların gelip geçtiği bir kent olmadığını insalnalrın artık burada uzun vadeli planlarla yatırım yaparak emekli olabilicekelerini kaydetti.


Emekli vizesini almak için gerekli şartlar

Vize almak isteyenler belirlenen 4 kriterden en azından birini karşılamak zorunda. İşte o şartlar

Aylık yaklaşık 4.600 euro gelire sahip olmalısınız veya 230 bin euro üzerinde tasarrufunuz olması lazım bunun yerine 460 bin euro değerinde mülk sahibi de olabilirsiniz. 460 bin euro değerinde bir tasarruf ve mülk kombinasyonu da olabilir.

Bireylerden gelir vergisi alınmaması  Birleşik Arap Emirlikleri'ni emekliler için cazip hale getirse de insanların geldiği, yani emekli oldukları ülkelere göre bazı farklılıklar var. Örneğin İsveçli emeklilerin maaşları, yurt dışında yaşayanlar için, kişisel ödeneğin üzerindeki gelirinizin yüzde 0 ila 25 oranında belirlenen SINK vergisine tabi.

Beş yıllık emekli vizesi, daha fazla insanı burada kalmaya ve bu şehri yerleşmeye teşvik etmeyi hedefliyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum