• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Выставка Интурмаркет-2022

Düğün, toplantı ve kongre turizmi sektörü 2021'den umutlu!

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle durgun bir yıl geçiren toplantı, düğün ve kongre turizm sektörü, 2021 yılı için rezervasyonlara başladı.

  • Reklam
Düğün, toplantı ve kongre turizmi sektörü 2021'den umutlu!
15 Kasım 2020 - 03:04
Reklam
Salgın nedeniyle seyahatlerin kısıtlanması, kalabalık etkinliklerin yapılamaması nedeniyle parlak bir yıl yaşayamayan toplantı, düğün ve kongre turizm sektörü 2021 yılından umutlu.

Birçok ülkeye göre Türkiye'nin hızlı toparlandığını ve çok sayıda turisti ağırlayan bir destinasyon olduğunu dile getiren Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy 2020 yılında kongre ve düğün organizasyonlarının az sayıda kısıtlı düzenlenebildiğini kaydetti.

Sektör olarak 2021'in 2020'den daha iyi olacağını düşündüklerini belirten Ersoy, "Gelecek yıl için ümitliyiz, özellikle Nisan ve Mayıs ayları için şimdiden teklifler ve talepler alıyoruz, Görüşme halinde olduklarımız ve netlik kazandırdıklarımız var. Özellikle Hindistan ve Rusya pazarlarında hareketlilik var. Tabi seyahat koşullarının netleşmesini bekleyenler de var." şeklinde konuştu.


Sektör 2021 için çalışmalara başladı


Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın turizm sektörüne büyük katkısı olduğunun altını çizen, hem otellerde hem transfer araçlarda hem de toplantı düzeninde belli bir şablon dahilinde ve standartlarda iş yapılarak gelenlere ve karar vericilere büyük bir güven verildiğini dile getiren Ersoy, çalıştıkları ülkelerde önemli turizm acentalarını, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı iş birliğinde Türkiye'ye getirerek alınan önlemleri yaşatarak gösterdiklerini, düğün, kongre ve toplantı turizmi açısından en son Rus heyeti Antalya'da ağırladıklarını söyledi.


"Süreci çok iyi yönettik, 2021 daha iyi olacak"

Koronavirüs salgını ile birlikte yeni tecrübeler de kazandıklarını, sektör ve devlet iş birliğinde en baştan önlemler alındığını kaydeden Ersoy devletin sektörü de daima destekleyici adımlar attığını belirterek şöyle devam etti:

"İlk defa başımıza gelen bir olay. Tecrübemiz yok, mücadelede zorlandık ama çok şey öğrendik. İşimizde uzman kadro çok önemli, çok iyi ekibimiz var, ekibimizi korumaya odaklandık. Daha iyisini yapacağız. Gücümüz, enerjimiz ve umudumuz var. Turizmde çok önemli bir ülke burası, dünyada çok iyi itibarımız var, bizim de emeğimiz ve mesaimiz var. Bunların yeniden ticarete döneceğine inanıyoruz. Çok dinamik ve krizlere bağışıklığı yüksek sektörün içindeyiz. Pandemi sürecini birçok ülkeden daha iyi yönettiğimizi düşünüyoruz. 2021'in daha parlak geçeceğini öngörüyoruz''

  • Выставка Интурмаркет-2022
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum