Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Atlas Zedeler Murat Ersoy'un evinin önünde eylem yaptı!

İflasını açıklayan AtlasGlobal'ın eski çalışanları şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un evinin önünde eylem yaparak haklarının verilmesini istedi.

Atlas Zedeler Murat Ersoy'un evinin önünde eylem yaptı!
14 Kasım 2020 - 19:48
Reklam
AtlasGlobal'in iflasını açıklaması sonrasında maaşları ve tazminatları ödenmediği için Atlas Zedeler Adalet Platformu'nu (AZAP) kuran çalışanlar, şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un İstanbul'daki evinin önünde yaptıkları açıklama ile seslerini duyurmaya çalıştı.

Şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un evinin önünde eylem yapan ve "Bize adalet yoksa, size huzur yok” ve “Ali Murat Ersoy’a haber verin, alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız” pankartı açan çalışanlar, sık sık "Direne direne kazanacağız" sloganı atarak alacaklarının ödenmesini istedi.


Mağdur edilen çalışanlar adına Ali Murat Ersoy'un evininin önünde yapılan eylemde açıklama yaparak 2019 Kasım ayından bu yana maaşlarını alamadıkları için mağdur olduklarını dile getiren İdris Elmas, “Türkiye genelinde Murat Ersoy tarafından kurulmuş 41 şirket, Kültür ve Turizm Bakanı kardeşi Mehmet Ersoy tarafından kurulmuş 31 şirket var. Fakat işçilere gelince güvenli alanlarından çıkamıyorlar, aslında hiçbir şeyleri yoktur” dedi.


İflasını açıklamasından sonra Atlas Zedeler Adalet Platformu'nu (AZAP) kuran AtlasGlobal havayolu çalışanlarına destek veren, işçilerin direniş gücü ile haklarını alacağını ifade ederek iflas eden şirketin himayesindeki paraların nereye gittiğini soran Havayolu Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Seçkin Koçak ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“O paralar işçilerin, emekçilerin parası. İşte o paralar patronlar için güvenli alanlar yaratıyor. İşçinin alınteri ile kendilerine şatolar kuruyorlar. Ama bilsinler alın terimizin karşılığını alacağız” 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum