Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyaca ünlü otel zinciri Rusya'daki faaliyetlerini sonlandırdı!

​​​​​​​Bir şirket daha ülkede uygulanan yaptırımlardan dolayı Rusya’dan ayrılma kararı aldı.

  • Reklam
Dünyaca ünlü otel zinciri Rusya'daki faaliyetlerini sonlandırdı!
28 Haziran 2022 - 08:07
Reklam
Holiday Inn, Crowne Plaza ve HUALUXE gibi markaların sahibi olan İngiltere merkezli IHG (InterContinental Hotels Group) Rusya'daki tüm operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

Alınan kararı şirketin internet sitesinde Pazartesi günü yayınlanan bir açıklama ile duyuran IHG tarafından yapılan açıklamada şu anda gelişen İngiltere, ABD ve AB yaptırım rejimleri ve orada faaliyet göstermenin devam eden ve artan zorluklarıyla tutarlı olarak Rusya'daki tüm operasyonların durdurulma sürecinde olduğu belirtilildi. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:


''Bunu yaparken, insanlarımıza ve içinde faaliyet gösterdiğimiz topluluklara özen gösterme taahhüdümüz doğrultusunda Rusya ve Ukrayna'daki ekiplerimizi desteklemeye odaklanmaya devam ediyoruz.''

IHG, Batı yaptırımları nedeniyle Rusya'dan ayrılan ilk otel zinciri değil. Marriott ve Hilton bu yılın başlarında benzer duyurular yaparken, restoranlar, mağaza zincirleri, giyim markaları, bankalar, teknoloji ve enerji şirketleri de dahil olmak üzere diğer birçok uluslararası şirket Rusya'daki faaliyetlerini askıya aldı ya da ülkeden tamamen ayrıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum