Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyaca ünlü plajda yaşanan olay ülkeyi ayağa kaldırdı

Ülkenin Akdeniz kıyısındaki turistik beldesi Sainte-Marie-la-Mer’deki plajda üstsüz güneşlenen bir kadının şikayet üzerine giyinmeye zorlanması ülkeyi ayağa kaldırdı.

  • Reklam
Dünyaca ünlü plajda yaşanan olay ülkeyi ayağa kaldırdı
28 Ağustos 2020 - 00:48
Reklam

Fransa'nın Akdeniz kıyısındaki turistik beldelerinden Sainte-Marie-la-Mer sahillerinde üstsüz güneşlenen bir kadının jandarma tarafından uyarılması ülkeyi ayağa kaldırdı.

Plajda üstsüz güneşlenen isimi açıklanmayan kadının yanına gelen bölgede görev yapan jandarma hakkında şikayet olduğunu, üzerine kıyafet giymesi gerektiğini ve bu şekilde güneşlenmesinin uygun olmadığını söylemesinden donra olayın sosyal medyaya yansıması sonrasında ülke ayağa kalktı.

Plajda yaşananlara büyük tepki gösteren birçok sosyal medya kullanıcısı jandarmanın tavrını, Faşizm ve erdemlik taslama olarak yorumlarken bazıları da ülkenin gidişatını eleştirerek “Yöneticiler ve kolluk kuvvetleri ülkeyi yeni Suudi Arabistan’a çeviriyor” yorumunu yaptı.Sosyal medya hesapları üzerinden yaşanan olay ve gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Sainte-Marie-le-Mar jandarması “Görevdeki jandarmanın uygulaması acemiceydi fakat bu kasabada üstsüz güneşlenmeyi yasaklamaya çalışmıyoruz” ifadelerini kullandı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum