Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünyanın en güvenli şehirleri belli oldu! Türkiye'den bir şehir listede

Dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi sağlık, dijital, altyapı, kişisel ve çevresel güvenlik kategorilerinin dikkate alındığı araştırmaya göre belirlendi.

Dünyanın en güvenli şehirleri belli oldu! Türkiye'den bir şehir listede
01 Eylül 2021 - 13:05
Reklam
The Economist Intelligence Unit verilerinden elde edilen bilgilere göre dünya üzerindeki Güvenli Şehirler Endeksi 2021 yayınlandı.

60 büyük şehrin yer aldığı ve 76 farklı göstergenin baz alındığı The Economist Intelligence Unit verilerinden Turizm Haber Merkezi tarafından derlenen bilgilere göre 2021 yılında dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesinde ilk sıraya Danimarka’nın başkenti Kopenhag yerleşirken, ikinci sırada Kanada’dan Toronto kenti, üçüncü sırada ise Singapur yer aldı.


60 büyük şehrin 76 farklı göstergesinnin baz alındığı sağlık, dijital, altyapı, kişisel ve çevresel güvenlik kategorilerinin ayrı ayrı yer aldığı değerlendirme sonucunda İstanbul listenin 37’nci sırasında yer alırken medya takip kurumu Ajans Press, araştırmaya konu olan şehir ve ülkelerle alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. İstanbul ile alakalı basına 258 bin 422 haber yansıdığı tespit edilirken listenin ilk sırasında yer alan Danimarka ise ülkemizde 8 bin 35 basın haberiyle gündemde yer aldı. Kanada 26 bin 947, Singapur ise 3 bin 936 haber içeriğinde adından söz ettirirken göçmen politikası, Euro 2020, turizm ve koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler bu ülke ve şehirlerle alakalı en fazla konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum