Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyanın en iyi seyahat rotaları! Türkiye listede

Dünyanın en çok tercih edilen seyahat sitesi Tripadvisor tarafından en iyi tatil destinasyonları belirlendi.

  • Reklam
Dünyanın en iyi seyahat rotaları! Türkiye listede
21 Kasım 2019 - 19:01
Reklam

Dünyanın en çok tercih edilen seyahat sitesi Tripadvisor tarafından en iyi tatil destinasyonları belirlendi.

 

Gezginlerin oylarıyla TripAdvisor tarafından belirlenen dünyanın en iyi tatil destinasyonları listesinde Türkiye'den de bir yer bulunuyor.

 

İşte Tripadvisor gezginleri tarafından belirlenen o liste:

 

10) Birleşik Arap Emirlikleri-Dubai

 

Orta Doğu'daki en önemli turizm merkezi konumunda olan, Arap Yarımadası'nın en gelişmiş ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Dubai, Dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlıyor. Dubai, özellikle yaz tatili yapmak için son derece ideal.

9) Fas-Marakeş

 

“Kızıl Şehir” olarak bilinen Marakeş, Fas'ın orta kısmında buluyor. Kuzey Afrika'ın en egzotik şehirlerinden olan Marakeş'in en büyük gelir kaynağı turizm. Turistik açıdan oldukça zengin olan şehrin her bir yanı yürüyerek keşfedilebilir. Alışveriş yapabileceğiniz geleneksel pazarlar da mutlaka görülmeli.

8) Türkiye-İstanbul

 

Tripadvisor gezginleri tarafından belirlenen 2019'un en iyi destinasyonları arasında İstanbul 8. sırada yer alıyor. Turistleri tarihi, mimari güzelliği ve boğaz manzarası ile kendine çeken İstanbul, her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.

7) İspanya-Barselona

 

Latin kültürünü deneyimlemek için çoğu kişi Barselona'ya seyahat etmeyi tercih ediyor. Renkli gece hayatı, tarihi yapısı ve zengin sanat tarihiyle İspanya'nın en hareketli şehirlerinden Barselona, çok ilgi çekici bir şehir.

6) Tayland-Phuket

 

Tayland'ın en büyük adası olan Phuket, Hint Okyanusu'nun bir parçası. Büyüleyici doğası, beyaz kumlu plajları ve turkuaz rengi okyanus suyu ile Phuket, her yıl ortalama 5 milyon ziyaretçiyi konuk ediyor. Özellikle balayı rotalarının en sevilen yerleri arasında yer alıyor.

5) Endonezya-Bali

 

Tropikal iklimin hakim olduğu Endonezya, huzurlu bir tatil arayışında olanların özellikle gitmeyi tercih ettiği cenneten bir köşe. Bali; mükemmel otelleri, okyanusun ortasında bulunan spaları ile eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.

4) Yunanistan-Girit

 

Ülkemize olan yakınlığı nedeniyle Türkiye'den de birçok misafir ağırlayan Yunanistan'ın en büyük adası olan Girit, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle biliniyor. Özellikle yaz aylarında birçok turistin uğrak noktası.

3) İtalya-Roma

 

İtalya'nın başkenti olan Roma, özellikle tarihi güzelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca İtalyan mutfağını en güzel şekilde tadabileceğiniz restoranlarıyla da mükemmel bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

2) Fransa-Paris

 

Sen Nehri çevresine kurulu Paris, Avrupa'nın en popüler şehirlerinden biri. Dünyanın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris'in en çok görülen ve fotoğraflanan yeri ise Eyfel Kulesi.

1) İngiltere-Londra

 

Tripadvisor gezgnleri tarafından belirlenen en iyi destinasyonlar listesinin başını Londra çekiyor. Önemli bir dünya şehri olan Londra; tarihi zenginliği, çok sayıdaki sanat galerisi ve müzesiyle ön plana çıkıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum