Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyanın ulaşılması en zor turizm merkezi! Para kullanılmıyor

Dünyanın ulaşılması en zor turizm merkezi, sadece 275 kişinin yaşadığı, paranın kullanılmadığı, insanların hayvancılıkla uğraştığı bir ada.

  • Reklam
Dünyanın ulaşılması en zor turizm merkezi! Para kullanılmıyor
12 Aralık 2020 - 09:52
Reklam
Dünyanın ulaşılması en zor turizm merkezi olan adada sadece 275 kişinin yaşıyor. Paranın kullanılmadığı adada insanlar hayvancılıkla uğraşıyor.
 
Dünyanın ulaşılması en zor turizm merkezi olarak kabul eden Tristan da Cunha adası Atlas Okyanusu'nun güneyinde Latin Amerika ve Afrika'nın tam ortasında yer alıyor. Tristan de Cunha, paranın kullanılmadığı, insanların hayvancılıkla uğraştığı bir ada.
 
Adaya en yakın yerleşim yeri Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Cape Town şehri. O da 2 bin 400 kilometre mesafede. Adaya en yakın diğer bir yerleşim yeri de 2 bin 173 kilometre mesafede olan Saint Helena Adası'dır.

Adanın İngiltere'nin başkenti Londra'ya uzaklığıysa tam 8 bin 600 kilometre. Sadece deniz yoluyla ulaşılabilen ada İngiltere'ye bağlı olduğu için, İngiltere vizesi olmadan adaya giriş yapılamıyor. 
 
Edinburgh of the Seas adında köyün bulunduğu adadaki bu köyde sadece 275 kişi yaşıyor. Tristan de Cunha'nın dünyaya açılan tek kapısı ise küçük limanı. Adada para ise kesinlikle kullanılmıyor. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum