Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ege'deki mülteci hareketliliği rezervasyonları vurdu!

Mülteci hareketliliği nedeniyle Ege sahillerine rezervasyonlar alt seviyelere indi.

  • Reklam
Ege'deki mülteci hareketliliği rezervasyonları vurdu!
09 Mart 2020 - 18:39
Reklam

Mülteci hareketliliği nedeniyle Ege sahillerine rezervasyonlar alt seviyelere indi.

 

Thomas Cook'un batmasıyla başlayıp koronavirüsü ve Suriye ile yaşanan savaş haliyle sıkıntılı günler yaşayan Türkiye turizm sektörü, Rusya ile sağlanan ateşkes sonrasında derin bir nefes almışken, şimdi de mülteciler sorun oldu. Mülteci hareketliliği nedeniyle Ege sahillerine rezervasyonlar alt seviyelere indi.

 

Şu ana kadar 3 bin 383 kişi hayatını kaybetmesiyle dünya çapında endişe uyandırmaya devam eden Corona virüs tehdidi nedeniyle dünyada turizmi çok kötü etkilediğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı aynı zamanda Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu “Thomas Cook'un boşluğunu doldurmaya çabalarken peşinden koronavirüs patladı. Suriye sıkıntısı Rusya krizine dönüşmek üzereydi. Bölgemizde Mart ayının ikinci haftası itibariyle başlayan turizm bundan çok etkilendi. Tam bu da geçti derken şimdi de mülteci sıkıntısı başladı.” dedi.

 

Mülteci sorununun turizmi çok etkilediğine vurgu yapan Bülent Bülbüloğlu, “Mülteci sorunu ülkemizde Ege için rezervasyonlarını çok alt seviyelere indirdi. Hiçbir hareket yok. Mart çok zayıf geçecek. Bu ay bitmeden bu sıkıntıdan kurtulursak belki Nisan'ı kurtarırız” dedi.

 

Bekle-Gör devri yaşanıyor

 

Bülbüloğlu “Kimse seyahate çıkmak istemiyor. İtalya'da şehirleri karantinaya alıyorlar. Hiçbir ülke insanı başka bir yere gitmeyi göze alamıyor. Bekleyip göreceğiz. Bu boşlukta turizmciler ve hastaneler dezenfektasyon işine sarıldı. Diyecek bir şey kalmadı. Artık turizmde yeni Bekle gör devri başladı. Virüs derdi biterse diğer ülkelere nazaran Türkiye olarak çok daha büyük bir patlama yaşayacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum