• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Erciyes Kayak Merkezi'nde Polonyalı turist sevinci

Erciyes Dağı'nda 2021-2022 kayak sezonunun açılmasının ardından yurtdışından ilk misafirler olarak gelen Polonyalı turistler, düzenlenen merasim ile karşılandı.

  • Reklam
Erciyes Kayak Merkezi'nde Polonyalı turist sevinci
26 Aralık 2021 - 17:26
Reklam
Reklam
2021-2022 kayak sezonun açılmasının ardından ilk charter seferiyle Polonya'dan 165 yabancı turistin geldiği Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde havaalanından çıkan turistler güller ve hoş geldiniz pankartı ile karşılandı.

Bu yıl yapılan planlar ile 25-30 bin civarında yabancı misafir ağırlamak istediklerini söyleyen Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi'nin büyükşehir belediyesinin yatırımları ile uluslararası bir turizm merkezi haline dönüştüğünü söyledi.


Erciyes A.Ş.'nin şimdiye kadar yapmış olduğu tanıtımlar, fuarlar, sunumlar, bilgilendirme turlarının şehre çok ciddi oranda turist gelmesi ile sonuçlandığını kaydeden Cıngı 2017 yılından beri charter uçuşlarla şehre artık kış ve kayak turizmi yapmak için misafirleri getirdiklerini belirterek şunları söyledi:


''Bugün de 2021-2022 sezonunun ilk charter uçağı Varşova'dan direkt olarak şehrimize inmiş oldu. İlk turist kafilemiz Polonya'dan Erciyes'te kayak yapmak ve bölgemizi gezmek üzere şehrimize gelmiş bulunuyorlar. Polonya bizim açımızdan özellikle stratejik bir pazar çünkü gerçekten halkı çok yoğun spor yapıyor. Kış turizminde de uluslararası başarılara ev sahipliği yapıyorlar ve bizi memnun eden taraf şu ki, bir yıl içerisinde aynı ailenin bazen 3-4 sefer geldiği oluyor. Erciyes hamdolsun önemli bir uluslararası seviyeye geldi ve bundan sonra da çok daha hızlı ilerleyeceğini ümit ediyoruz ve o uğurda hareket ediyoruz. Bundan sonra da yine charter uçuşlarımız Kayseri'ye gelecek. Bu sene ortalama 25-30 bin yabancı turisti kış sezonunda şehrimizde misafir etmek için planlar yaptık. Şu andaki uçuş tarifeleri de ona göre dizayn edildi.''


Ukrayna ve çeşitli ülkeler olmak üzere misafirleri ağırlamaya devam edeceklerini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun da sezon dolu dolu geçeceğini Erciyes'in her yıl, bir önceki yılın daha üst seviyesine geldiğini söyledi. Dursun ayrıca bu yıl açılacak 2 yeni tesis bitince hem Erciyes'te hem de şehir merkezinde konaklayan turist sayısının artacağını kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum