Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm yatırımcısı gözünü Erciyes Kayak Merkezi'ne dikti!

Türkiye'nin önemli kış sporları merkezlerinden Erciyes Dağı'na gelen turist sayısında son yıllarda yaşanan artışla daha fazla konaklama yerine ihtiyaç duyulması yatırımcıları bölgeye yönlendirdi.

  • Reklam
Turizm yatırımcısı gözünü Erciyes Kayak Merkezi'ne dikti!
14 Ağustos 2021 - 12:44
Reklam
Erciyes Master Planı sayesinde Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden biri haline gelen Erciyes Dağı, sunduğu uluslararası standartlardaki hizmetlerle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

Erciyes'te 13 olan otel sayısının yeni yapılacak olanlar ve inşası için anlaşılan otellerle 25'in üzerine çıkması beklendiğini belirten Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Erciyes Master Planı'nın 2005 yılından itibaren başarılı bir şekilde ilerlediğini söyledi.


Kültür ve Turizm Bakanlığının onayıyla Erciyes'te otel parsellerinin ihale edildiğini ve yatırımların başladığını belirten Cıngı yaptığı açıklaada şunları söyledi:


''Her geçen yıl da yeni oteller zincirimize dahil olarak Erciyes Kayak Merkezi'nin bünyesinde 2200 metrelik irtifada hizmet vermeye başlıyorlar. Özellikle son yıllarda yapılan otellerimiz dağa, Türk turizmine değer katacak kalitede. Erciyes tüm dünyadan misafir aldığı ve özellikle de son 5 yıldır yurt dışından charter uçuşlarla yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşandığı için turizm yatırımcılarımızın ilgisi de arttı. Şu anda devam eden yaklaşık 650 milyon liralık bir otel yatırımımız var. İnşallah 3 yıl içinde mevcutta 1500 olan yatak kapasitemiz 3 bin 500'e çıkacak. Diğer parsellerin de ortalama 5 yıl içinde tamamlanmasıyla ilave 1,2 milyar lira yatırım daha alacak Erciyes. Hedefimiz, 5-6 yıllık bir zaman zarfında Erciyes'teki yatak kapasitesini 8 bine çıkarmak.''


Yapılan analizler neticesinde otel yatırımının 5 yıl içinde kendini amorti ettiğinin tespit edildiğini, özellikle güneyde ve sahillerdeki yatırımcıların Erciyes'te de otel inşa ederek kışın boşa çıkan personellerini kış turizm merkezinde değerlendirip yaz sezonunun başlamasıyla tekrar güneye çektiğini belirten Cıngı yeni otellerin inşaasıyla ilgili görüşmelerinin de sürdüğünü, bu otellerin de kente değer katacağını kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum