• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Erişim engeli kalkan UBER için taksiciler yine sahnede! Mahkemeye başvurdular

Taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam başlayan Uber için taksicilerden yeni bir adım daha geldi.

  • Reklam
Erişim engeli kalkan UBER için taksiciler yine sahnede! Mahkemeye başvurdular
18 Ocak 2021 - 05:17
Reklam
2019 yılında hem web sitesine hem de uygulamasına erişim engeli geçtiğimiz yılın sonunda istinaf mahkemesinin verdiği kararla kaldırılan 66 ülkede 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan Uber’e Türkiye’de erişim engeli getirilmişti.

Hem web sitesine hem de uygulamasına erişim engeli getirilen ardından istinaf mahkemesinin kararıyla yasağı kaldırılan ve yeni kararla sarı taksilere aracılık hizmeti verebilecek olan Uber için taksiciler yeniden yargıya başvurdu.


Uber’in engelini kaldıran istinaf mahkemesinin kararını temyiz başvurusunda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Yargıtay'ın bozma kararı vermesi halinde, dosyayı yeniden ilgili istinaf mahkemesine gönderecek ​​​​​​.

2014 yılında Türkiye’ye giriş yapan Uber, ülkede 4.5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmıştı. Geçtiğimiz yılın sonunda ise istinaf mahkemesi, Uber’e erişim engelini kaldırdı ve Uber’in sarı taksiler ile çalışmaya devam etmesine izin verdi.

Uber Türkiye’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

''Türkiye’de Uber’e gelen erişim engelinin istinaf kararı ile iptal edilmesinden çok mutluyuz. Uygulamamız, sarı taksilerle İstanbullulara hizmet vermeye devam edecek. Türkiye’deki kullanıcılarımızla yeniden buluşacağımız için heyecanlıyız. Birlikte güzel bir geleceğe…''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akcan
    1 yıl önce
    Bu taksiler adam olmaz sizin daha rahat müşteri bulmanıza yarayan bir sistemi neden istemiyorsunuz anlaşılır gibi değil beğenmiyorsan üye olma