Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uludağ'da otelin terasındaki eğlenceye rekor ceza!

Uludağ'da bir otelde kalan 10 kişilik müşteri grubu terasta, müzik eşliğinde sosyal mesafe ile maske kuralına uymadan eğlence düzenledi.

  • Reklam
Uludağ'da otelin terasındaki eğlenceye rekor ceza!
17 Ocak 2021 - 18:47
Reklam
Bursa Valiliği Uludağ Oteller Bölgesi’nde kalabalık gruplar halinde partiler yapıldığı, eğlenceler düzenlendiği ve bu organizasyonlarda da pandemi kurallarına riayet edilmediği yönünde çıkan bilgiler üzerine açıklama yapma gereği duyduğunu bildirdi.

Osmangazi ilçesi mülki sınırları içinde bulunan Uludağ Milli Parkı 1. Oteller Bölgesi’nde icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında bir otel işletmesinin teras kısmından yüksek sesle müzik çalındığı tespit edildi.


Olaya hemen müdahale edildiğinin belirtildiği Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Yapılan incelemede, bahse konu otelin teras kısmında müzik yayını yapılarak sosyal mesafe ve maske kuralına riayet edilmeden otel müşterilerinden toplamda 10 kişilik bir grubun eğlendiği tespit edilmiştir. 593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282nci maddesi gereği otel işletmecisine ve şahıslara maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan toplam 76.380 lira idari yaptırım cezası uygulanmıştır.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum