Reklam
Reklam

'Evde Kalıyoruz İlkesi' geçerli olacak diyen Merkel geri adım attı, özür diledi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 1-5 Nisan tarihlerinde kutlanacak Paskalya Bayramı için koronavirüs salgınıyla mücadelede kapsamında alınması planlanan tedbirlere gelen yoğun eleştiriler üzerine geri adım attı.

Reklam
'Evde Kalıyoruz İlkesi' geçerli olacak diyen Merkel geri adım attı, özür diledi!
24 Mart 2021 - 21:16
Reklam
Başkent Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, 22 Mart Pazartesi günü eyalet başbakanlarıyla yaptığı toplantıda, Paskalya Bayramı'na ilişkin alınan kararları durdurduğunu ve bu kararların, salgının üçüncü dalgasında iyi niyetle alındığını belirten Merkel, Paskalya Bayramı kapsamında alınan tatil kararını hata olarak nitelendirdi.

Bu kararın alınmasının iyi sebepleri olduğunu ancak kısa sürede uygulanmayacağını kaydeden ve 'Bu hata, benim hatamdı' diyen Merkel, bu kararın sonucunu kendisinin üstlendiğini belirtti.


Kararların uygulanmayacağına ilişkin bugün eyalet başbakanlarını ve Federal Meclis’teki partilerin grup başkanlarını bilgilendirdiğini ifade eden Merkel şunları söyledi:


''Bir hatayı hata olarak söylemek ve özellikle vaktinde düzeltmek lazım. Aynı zamanda bu sürecin belirsizliğe neden olduğunu da biliyorum. Bundan dolayı üzgünüm ve halktan özür diliyorum. Koronavirüsün daha ölümcül ve daha bulaşıcı mutasyonları ile üçüncü dalgayı, davranışlarıyla yavaşlatmaya ve durdurmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum