Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Fırsatçılar! Şehirlerarası otobüslerde 'yarı kapasite fiyatı' sabit kaldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapasitelerini yarıya düşürüp bilet fiyatlarını arttıran otobüs firmaları, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından tam kapasite çalışmalarına rağmen fiyatları sabit tuttu.

  • Reklam
Fırsatçılar! Şehirlerarası otobüslerde 'yarı kapasite fiyatı' sabit kaldı
06 Eylül 2021 - 18:01
Reklam
Koronavirüs salgınında dolayı sosyal mesafenin korunması açısından şehirlerarası otobüs işletmeleri yarı kapasite ile yolcu taşımış ve koltuk fiyatlarında buna bağlı olarak yükseliş göstermişti. Kısıtlamaların kaldırılmasının ardından tam kapasite ile hizmet vermeye başlayan firmaların fiyatlarında herhangi bir düşüş yaşanmadı.

Yarı kapasiteli dönemdeki fiyatların tam kapasitede aynı kalması ve hatta bazı firmaların yine zam yapması vatandaşın özellikle sosyal medyada tepkisine neden olurken fiyatlardan memnun olmayan yolcular duruma anlam veremediklerini ifade etti. Özellikle üniversitelerin açılması kararından sonra otogarlarda yaşanan yoğunlukla beraber otobüsler dolarken öğrenci ve veliler bilet fiyatlarına şaşırıyor.


Fiyatların aynı kalmasını doğru bulmadığını ve gerek turizm sezonunda gerekse şu anda üniversitelerin açıldığı ve herkesin seyahat ettiği dönemde bu yapılanın düzeltilmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar herkesin bu dönemde seyahat ettiğini bildikleri için indirimin fiyatlara yansımadığını düşündüklerini belirtirken durumdan şikayetçi olduklarını söylediler. Yarı kapasitenin kalmış olmasına rağmen fiyatların aynı kalmasına tepki gösteren vatandaşlar pandemi döneminde bu fiyatları normal karşıladıklarını ama şuanda otobüs firmalarının tam kapasitede çalışmalarına rağmen fiyatlarda düşüş olmadığını hatta yükselme olduğunu söyleyerek pandemi döneminde yarı kapasite iken daha ucuza daha ucuza seyahat ettiklerini, yapılanın fırsatçılık olduğunu belirttiler. Otobüs firmalarının insanların mecburiyetlerini kullanarak vatandaşın sırtından fazla para kazanmaya çalıştığını belirten vatandaşlar konuya kesinlikle yetkili mercilerin müdahale etmesi gerektiğini belirttiler.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum