• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Firuz Bağlıkaya: ''120 milyon dolar borçla devraldığımız TÜRSAB bundan sonra borçlanamayacak''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya Trabzon'un Ortahisar ilçesinde düzenlenen toplantıda, birlik üyelerinin sorularını yanıtladı.

  • Reklam
Firuz Bağlıkaya: ''120 milyon dolar borçla devraldığımız TÜRSAB bundan sonra borçlanamayacak''
02 Ekim 2019 - 09:00
Reklam

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya Trabzon'un Ortahisar ilçesinde düzenlenen, TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeleri Ali Bilir ve İbrahim Canatan, TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı'nın da katıldı.toplantıda, birlik üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

TÜRSAB olarak üyelerin ve sektörde tecrübeli kişilerin de fikirlerini alarak yaptıkları48 maddelik yeni yasa çalışmasını Kültür ve Turizm Bakanlığı'na sunduklarını, sürecin sonuçlanmasını beklediklerini anlattı.


Önerdikleri maddeler arasında TÜRSAB için radikal kararların bulunduğuna dikkati çeken Bağlıkaya, şu değerlendirmede bulundu:

"Bizim için kurumsal olma açısından bakıldığında en radikal değişiklik, TÜRSAB'ın bundan böyle borçlanamayacak olması, borçlanmasını yasayla yasaklıyoruz. Kefil de olamayacak. Biz Haziran 2018'de 560 milyon lira borçla devraldık. Bağımsız denetim raporlarında, Maliyenin denetim raporlarında bunlar var. TÜRSAB holding mi işletiyor, ticaret yapma hevesiyle 120 milyon dolar niye borcu olsun? Kendi şirketlerinde ticaret yapmayıp, gelip bizim paramızla ticaret yapıyorlar. Bundan sora TÜRSAB'a yönetici olacak arkadaşların ticari zevkleri veya ticari hırslarını kendi şirketlerinde yapacakları şeyler olacak, burada olamayacak. TÜRSAB'ı hiçbir şekilde bir borca kefil yapamayacaklar."


Yasanın çıkmasının ardından TÜRSAB'ın kendi ekipleriyle denetim yapabileceğine işaret eden Bağlıkaya, "Yasa çıkacak, yönetmelikleri hazırlayacağız ve bunu sektörümüze armağan edeceğiz. Hedefimiz bu, bunun için yola çıktık. Mesleğimize borcumuz var ve ödeyelim istiyoruz. Sonuna kadar bunu yapacağız. Allah'ın izni, sizlerin desteğiyle görevimizi tamamlayıp, helalleşip ayrılacağız." diye konuştu.


TÜRSAB'da başkanlık seçimi yaklaştıkça gerçekliği olmayan bazı bilgilerin de ortalıkta dolaşmaya başladığına dikkati çeken Bağlıkaya, "Biz bu kurumu kendi kurumsallığı, şeffaflığı içinde biraz daha medeni, hepimizin gitmekten, aday olmaktan keyif aldığı bir centilmenliği olan birlik haline getirmeye çalışıyoruz. Onun için sizden rica ediyorum, bu tür işlere müsaade etmeyin, kafanıza takılanları arayıp bize sorun." ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum