Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Geceliği 100 ile 200 TL arasında! O otellerde de yer kalmadı

Kurban Bayramı tatili için şehir dışına çıkan evcil hayvan sahiplerinin kedi ve köpeklerini emanet ettiği evcil hayvan tesislerinde de yoğunluk oluştu.

  • Reklam
Geceliği 100 ile 200 TL arasında! O otellerde de yer kalmadı
22 Temmuz 2021 - 14:27
Reklam
Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından tatilciler turizm bölgelerindeki turistik tesislerde yoğunluk oluştururken tatillerini şehir dışında geçirmek isteyenler de evcil hayvanlarını tesislere emanet etti.

Evcil hayvanlara ev sahipliği yapan tesislerde doluluk oranı yüzde 95'lere ulaşırken bazılarında havuzun da bulunduğu, veteriner hizmeti gibi hizmetlerin sunulduğu, hayvanlar için oyun saati ve çeşitli etkinliklerin de düzenlendiği evcil hayvan otellerinde kedi ve köpeklere düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılıyor.


Neredeyse her tür hayvana bakılabilen evcil hayvan otellerinde gecelik konaklama ücreti alınan hizmete göre 100 ile 200 lira arasında değişiyor.


Evcil hayvan tesislerinde yoğunlukla ilgili açıklamalarda bulunan Köpek eğitmeni İrşat Üner şu ifadeleri kullandı:


''Evcil hayvan otellerindeki 11 hizmetten biri köpek eğitimidir. Tatil döneminde çok büyük artış olur. Genelde insanlar gittikleri yerlere köpeklerini veya kedilerini götüremezler. Resmi ve dini tatillerde bir artış olur. Şu anda çok ciddi bir yoğunluk var. Pandemiden sonraki ilk tatil bu ve insanlar bu dönemde çok fazla kedi ve köpek sahiplendiler. Bundan dolayı inanılmaz bir yoğunluk var şu anda. Kediler ve köpekler eve döndüklerinde yorgun bir halde dönüyorlar. Burada sabahtan akşama kadar oyun oynayarak enerjilerini atıyorlar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum