Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Global IFITT konferansını Türkiye'ye taşımak için ilk adım atıldı

27 Kasım 2019 tarihinde Türkiye'de kurulan Uluslararası Bilişim ve Seyahat Federasyonu (IFITT) Turkey 7. Chapter pandemi döneminde yönetim kurulu toplantılarını periyodik olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. 

  • Reklam
Global IFITT konferansını Türkiye'ye taşımak için ilk adım atıldı
20 Mayıs 2021 - 21:42
Reklam
Pandemi süresince gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantılarında IFITT Turkey’nin 2020 ve 2021 aktiviteleri konuşuldu.

IFITT'in misyonunun seyahat ve turizm alanında bilgi teknolojilerinin kullanılması için deneyim, bilgi ve heyecanı paylaşmak, sektörle yakın olmayı başarmak, toplumsal sorumluluk hissetmek ve bilimsel mükemmelliği hedeflemek olduğunu yineleyen Başkan Eda Avcı Covid 19 sürecinin, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe de bilgi teknolojilerinin kullanımını arttırdığını ve hızla geçiş sürecinin yaşandığını vurguladı.


IFITT’in uluslararası işbirliklerinin Türkiye’ye yansıtılmasının amacına büyük oranda hizmet edecek ve hızla yol almasını sağlayacak olan sevindirici bir gelişme yaşandı ve IFITT Genel Sekreteri ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Öğretim üyesi, Dr. Seden Doğan’ın Uluslararası IFITT organizasyonunda co- director of event board olarak görev aldığı belirtildi.


1-3 Nisan tarihleri arasında sanal ortamda gerçekleştirilen MTCON/2021 konferansına, IFITT Turkey olarak geniş bir katılım sağlandığının altı çizildi. Organizasyon ekibinde Genel sekreter Dr.Seden Doğan, üyelerden İpek Itır Can, Başak Özyurt ve Eda Hazarhun görev alırken, Başk. Yard. Dr. Eda Avcı, üyelerden Dr. H. Kader Şanlıöz Özgen ve Başak Özyurt’un bildirileri sunarak organizasyonda yer aldığı belirtildi.


Ulusal ve uluslararası projelere destek verilmesi kuruluş amaçları arasında bulunan IFITT Turkey, Bodrum’da gerçekleştirilmesi planlanan START-in Bodrum projesinde proje destekçilerinden birisi olduğunu anons ederek, bu proje ekibine, Dr. Senem Yazıcı Yılmaz'ın (M.S.K.U. Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi) IFITT tarafında liderlik edeceği ve görev dağılımları konusunda yardımcı olacağı belirtildi.

IFITT Askıda üyelik sistemini, Global'de hayata geçiren ve 17 Genç turizm öğrencisini bünyesine alan IFITT Türkiye, Başkan Yard. Dr. Eda Avcı, uygulama ile öğrencilerin uluslararası STK'larda görev almasının önemini vurguladıklarını ve gençlerin bu alandaki tecrübelerinin, gelişim ve uygulamalar konusunda pratiklik kazandıracağını vurguladı. Ayrıca IFITT Türkiye'nin dernekleşme sürecinin devam ettiğini, tüm alanlardaki iş gerçekleştirmedeki hızının IFITT Türkiye yönetim kurulu üyelerinin kendi profesyonel oldukları alanlarda görev dağılımı yapmalarından kaynaklandığını böylece gönüllülük esasına dayalı STK çalışmalarına ivme kazandırıldığı belirterek, alanlarında profesyonel olan üyelerin altında çalışan genç IFITT üyelerininde belli bir konuda çalışma tecrübesi edinmiş olacaklarını belirterek sözlerine devam etti.

IFITT Yönetim Kurulu toplantılarını periyodik olarak her ayın son pazar günü online olarak gerçekleştirildiğini pandemi döneminde iç iletişimin sağlığı açısından bu toplantılara ara verilmeyeceğinin, bu sayede sürecin sonlanması durumunda yeni normalde IFITT Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştireceğini vurguladı.

Turkey IFITT 7. Chapter'ın Youtube ve Webinar'lara hız kesmeden devam edeceklerini belirten IFITT Kurumsal ve PR ilişkileri sorumlusu ve WMtv&Kanal6 Medya Grup Başkanı Gülcan TUĞ ise, Covid 19 ile günümüzde tüm eski iş gerçekleştirme alışkanlıklarının değiştiğini, önümüzdeki dönemde IFITT talk ve IFITT Turkey arama toplantılarını gerçekleştirmek istediklerini, esas amaçlarının her yıl gerçekleştirilen Global IFITT konferansını Türkiye'ye taşımak olduğunu belirti. Süreçde hız kesmeden devam eden ve Ifitt Genel sekreteri Seden Doğan ve ekibi tarafından düzenlenen, Youtube yayınlarının sektör profesyonellerinin konukluğu ile devam edeceğini belirterek, Türkiye' deki tüm turizm profesyonellerini ve akademisyenlerini sosyal medyadan IFITT'i takip etmeye davet eden Gülcan TUĞ turizm sektöründe online ve offline çözüm ortağı olacağı tüm projeler için Üniversiteler ile Özel sektör arasında bir köprü olacaklarını ekledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum