• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turizmcilerden hükümete Türkiye 1 Haziran'da açılsın baskısı

Türkiye'ye yönelik kısıtlamalar sonrasında büyük zarar gören Rusya turizm sektörü, Türkiye'ye uçuşların 1 Haziran'da yeniden başlatılması için hükümete çağrı yaptı.

  • Reklam
Rus turizmcilerden hükümete Türkiye 1 Haziran'da açılsın baskısı
20 Mayıs 2021 - 17:06
Reklam
Reklam
Sosyal medyada Rus turizm şirketleri tarafından Başbakan Mihail Mişustin, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ve Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova'ya yollanan dilekçeler yayınlanıyor.

Rus turizm sektör temsilcilerinin Türkiye başta olmak üzere popüler turizm destinasyonlarına uçuş yasağının kaldırılmasını ve tur satışlarına izin verilmesini istedikleri dilekçeyi hazırlayan Rus Turizm İşletmeleri Derneği ve Rus Turizm Federasyonu Başkanı Andrey Fyodorov konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Türkiye'nin uçuşlara kapatılması ve bu güzergahla ilgili alternatiflerin olmaması, fiiliyatta bu koşullarda çalışamayacağımız gerçeğini ortaya koydu. Vergi ödememiz ve faaliyetlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor, ancak bunlar ülkeleri kapatarak para kazanmamıza izin vermiyor. Koronavirüs salgınının tamamen normal olduğu ve Rus turistleri kabul etmeye hazır ülkeler var, ancak devlet hiçbir şey yapmıyor. İnsanlarımızın çoğu iki yıldır tatile gidemedi ve dinlenemedi. Her hafta operasyon merkezi tarafından verilecek kararları bekliyoruz ve her seferinde aynı yasak kararı tekrarlanıyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum