Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Green Park'tan tartışmalı proje! 4 kat izin verilen bölgeye 10 katlı dev otel

​​​​​​​Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde doğal sit alanı statüsündeki Selinus sahilinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otel projesi tartışma yarattı.

  • Reklam
Green Park'tan tartışmalı proje! 4 kat izin verilen bölgeye 10 katlı dev otel
12 Aralık 2020 - 08:51
Reklam
Green Park Otelleri’nin sahibi Adil Üstündağ'ın Antalya Gazipaşa'daki doğal sit alanı statüsündeki Selinus sahiline yapmak istediği 5 yıldızlı otel projesi ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Grup bünyesinde bulunan otellerine aldığı mal ve hizmetler konusunda firmalara ve çalışanlara ödemeler konusunda yaşadığı sıkıntılardan dolayı sık sık gündeme gelen tartışılan projenin sahibi Adil Üstündağ, bu bölgede inşa etmeyi planladığı 2 bin yatak kapasiteli otel projesinin görsellerini basınla paylaştı.


Doğal sit alanı statüsünde olan Selinus sahiliyle ilgili hazırlanan koruma amaçlı imar planında 4 kat yapılaşma izni verilirken kamuoyu ile paylaşılan otel projesinin 8-10 kat niteliğinde olması kafaları karıştırdı. Proje görsellerinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kardeşi Hasan Çavuşoğlu’nun da yer alması dikkat çekti.


Otel projesiyle ilgili yapılan açıklamalarda yer alan ayrıntıların Selinus Sahili ile ilgili hazırlanan Koruma Amaçlı İmar Planı ile çelişirken projenin 122 dekarlık alanda uygulanacağı, Selinus sahilinde 122 dekarlık tek bir parselin bulunmadığı da gelen bilgiler arasında.

Gazipaşa Belediyesi’nin 3 Aralık’taki Meclis Toplantısında konu hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Bir otel projesi paylaşılıyor. 8-10 katlı denize sıfır bir bina. Oradaki plana göre kat yüksekliği dört. 8-10 katlı bina olamaz” dedi. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum