Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güney Kıbrıs'tan turizmi canlandırmak için 3 aşamalı dev kampanya

Güney Kıbrıs, koronavirüs salgınında dolayı 2020 yılında yüzde 80 oranına azalan turizm gelirlerini artırmak için tarihinin en büyük dijital reklam kampanyasını başlatıyor.

Reklam
Güney Kıbrıs'tan turizmi canlandırmak için 3 aşamalı dev kampanya
14 Ocak 2021 - 10:59
Reklam

Rum Turizm Bakanlığı müseteşarı Savvas Peridos tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 2021 yılının turizm açısından kurtarılması için 3 aşamalı bir plan başlatılacak.

Güney Kıbrıs tarafından planlanan 3 aşamalı kampanyaya göre, tüm dünyada pandemi dolayısıyla tavan yapan dijital medya kullanımına istinaden, internet üzerinden büyük bir reklam kampanyasına başlanacak.


Ülkedeki tüm turizm tesisleri ve alt yapısının elden geçirilip, geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak. Son aşamada sahil şeritleri dışında dağlık ve iç bölgelerde yapılan turizm teşvik edilecek, yeni yatırımlar yapılacak.


Yeni ve yaratıcı promosyon materyallerinin şu an hazırlanma aşamasındaolduğunu ve bu kampanyanın tarihlerinde yaptığı en büyük reklam kampanyası olacağını belirten Rum Turizm Bakanlığı müseteşarı Savvas Peridos yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Bu materyaller foto, video ve diğer ürünleri kapsayacak şekilde dijital platformlar için hazırlanıyor. Ülkemizin genel turizm logosu da değiştirilecek, yeni bir logo hazırlanacak. Bu kampanyanın bir başka özelliği de çevre farkındalığını artıracak şekilde düzenlenecek olmasıdır. Gerek yerli halkımızın gerekse de adamızın sürekli misafirlerinin çevre bilincini artırmak amacındayız. Ülkemizin doğal güzelliklerinin sadece güzel olarak kalmasını değil aynı zamanda düzenli ve temiz şekilde olmasını da istiyoruz.''


Güney'in toplam Gayrı Safi Milli Hasılası (GSMH)'nın yaklaşık yüzde 20'lik kısmını turizmden elde eden ve 2019 yılında yaklaşık 4.5 milyon turist ağırlayan Güney Kıbrıs, 2020 yılında yaşanan pandeminin etkisiyle birlikte turizm gelirlerinde yüzde 80'e varan düşüşler yaşamıştı. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum