Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Günlük konaklama fiyatı 7 Bin TL! Talep patlaması yaşanıyor

Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış tatil anlayışları ile planlarında da değişikliği beraberinde getirdi.

  • Reklam
Günlük konaklama fiyatı 7 Bin TL! Talep patlaması yaşanıyor
14 Nisan 2021 - 18:12
Reklam
Salgın nedeniyle otel gibi kalabalık ortamlara girmek istemeyenler, havuzlu villa ve yat gibi kişiye özel tatillere yönelirken, bu rezervasyonlarda doluluk şimdiden yüzde 60'lara ulaşt.

2020 yılında olduğu gibi 2021 yaz sezonunda da trendin villa ve yat kiralama olduğunu belirten sektör temsilcileri otel gibi kalabalık mekanlara girmek istemeyenlerin bu seçeneklere yöneldiğini bildirdi.


Villa tatilinde havuz, güneşlenme alanı, odalar, bahçe, teras gibi tüm alanların tamamen kişiye özel olduğunu kaydeden sektör temsilcileri misafirlerin tek bir odaya sıkışıp kalmayacağını ve risklerden daha uzak özel bir tatil yapılabileceğini dile  getirdi.


Koronavirüs salgını riskinden uzak, güvenli tatil kategorisinde ilk  sırayı alan villalara talep yoğunluğunun bu yıl beklenenden daha erken başladığını ifade eden ve özellikle Kalkan bölgesine ilginin yüzde 50 arttığına işaret eden sektör temsilcileri şöyle konuştu:


''Geçtiğimiz yıla göre bu yıl villa rezervasyonlarında yüzde 60  doluluğa ulaşıldı. Yurt dışı rezervasyonları henüz tam başlamamasına rağmen villa tatili seçeneği, yerli turistlerin yoğun talebiyle karşılaştı. Lüks villalarda günlük tatilin ücreti 1.100 ile 7 bin lira arasında değişiyor. Kiralamalar  ise en az 5 geceden başlıyor, haftalık yaklaşık 8 bin lira ile 50 bin lira arasında çeşitlilik gösteriyor. Yat rezervasyonlarında da benzer şekilde şimdiden yüzde 60-70 oranında rezervasyonla kapandı. Geçen yıla göre yüzde 30 artış  kaydedildi. Yat kiralama fiyatları haftalık 30 bin lira ile 120 bin lira arasında  değişiyor.''
 
İzole tatilin markası haline gelen Kalkan'ın İslamlar (Bodamya), Üzümlü, Bezirgan, Sarıbelen bölgelerine yoğun ilgi olduğunu belirten sektör temsilcileri 3 bin 614 olan Kalkan'ın nüfusunun yaz aylarında 20-25 bine kadar ulaştığını, özellikle bayram tatillerinde bölgede çok önceden rezervasyon yapılmazsa yer bulmanın imkansız hale geldiğini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum