Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yiyecek içecek sektörüne yeni destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, yiyecek ve içecek sektörüne yönelik destek ödemesine ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Reklam
Yiyecek içecek sektörüne yeni destek!
14 Nisan 2021 - 16:31
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından Nisan ve Mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara yönelik prim desteği sağlanacağı açıkladı.

Nisan ve Mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektöründeki çalışanlara destek sağlayacaklarını belirten Bakan Selçuk yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Mart ayında çalışması olanlardan, Nisan ve Mayıs aylarında normalleşme desteğinden yararlanamayan ve çalışmaya devam edilen işçiler için işverenlerin SGKye ödeyecekleri asgari ücret üzerinden hesaplanan prim Bakanlık tarafından karşılanacak. Prim desteğinin yanı sıra yine aynı sektörde faaliyet gösteren iş yerlerinde ücretsiz izne ayrılan sigortalılara da destek verilecek.''

İşverenlerin bu destekten yararlanabilmesi için çalışanlarını e-SGK sistemi üzerinden sigortalılıklarını tanımlaması gerektiğini belirten Bakan Selçuk, ödemelerin ise İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum