Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Havayolu şirketinden ilginç adım! Artık marketlerde de satılacak

Koronavirüs salgınından ağır yara alan havayolu şirketlerinin önemli bir kısmı personel sayısını azaltma kararı alırken, devlete ait havayolu şirketinden ilginç bir adım geldi.

Reklam
Havayolu şirketinden ilginç adım! Artık marketlerde de satılacak
14 Ekim 2020 - 19:40
Reklam

Finlandiya'da devlete ait havayolu şirketi Finnair, business class yolculara sunduğu ikramları, mutfak personellerini istihdamda tutmak amacıyla süpermarketlerde satma kararı aldığını açıkladı.

Taste of Finnair markalı yiyecekleri marketlere de dağıtacağını duyuran şirketin ikramları arasında ren geyiği köftesi, Arktik köfte ve Japon usulü teriyaki soslu biftek gibi ürünler yer alırken ürünlerin fiyatı 10 ila 13 euro arasında değişecek.

Finnair Kitchen Başkan Yardımcısı Marika Nieminen, konuya ilişkin açıklamasında "Mutfak çalışanlarının çoğu geçici olarak işten çıkarıldı ve artık yeni iş ve istihdam yaratabiliriz" şeklinde konuştu.


Şirketin yemeklerini satacak olan K-Citymarket Tammisto mağazasının müdürü Kimmo Sivonen, Ilta-Sanomat gazetesine yaptığı açıklamada satışı yapılacak olan yiyeceklerin, insanların tat alma yetisinin azaldığı uçak koşullarında dağıtılanlara nazaran daha az tuz ve baharat içereceği bilgisini paylaşırken "Bence bugünlerde herkesin biraz gezme isteği var ve şu an bu ihtiyacı biraz karşılayabiliriz" ifadelerini kullandı.

7 bin çalışanı bulunan Finnair, salgının başlangıcından bu yana bunların büyük bir kısmını işten çıkardı ve uçuş trafiği geçen ay, geçen yılın Eylül ayına göre yüzde 91 azaldı. 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum