Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hedef büyüttü! 2022 sonuna kadar Türkiye'de 10 otel daha açacak

Global otel zinciri 2022’nin sonuna kadar 10 otel açma maksadıyla Türkiye’deki portföyünü genişletmeyi planlıyor.

  • Reklam
Hedef büyüttü! 2022 sonuna kadar Türkiye'de 10 otel daha açacak
17 Ağustos 2021 - 15:06
Reklam
Planlanan açılışlarla beraber, 2022’nin sonuna kadar 8 pazarda 43 otel ve 7 bini aşkın odaya ulaşacak olan ve yakın tarihte Four Points by Sheraton markası altında iki yeni sözleşme imzalayan Marriott International yeni markalarla da Türkiye'deki varlığını büyütecek.

2021 yılında açılması planlanan Four Points by Sheraton İstanbul Kağıthane ve 2022’de açılması öngörülen Four Points by Sheraton Elazığ projeleriyle Türkiye pazarındaki ivmesini artıracak olan Marriott International'ın uzun devir konaklama markası Residence Inn by Marriott’u ise bu yıl içinde açılması planlanan Residence Inn by Marriott İstanbul Ataşehir oteliyle tanıtması beklenirken, premium markaları da Türkiye pazarındaki büyümenin itici gücü olmaya devam ediyor. Orientbank Hotel İstanbul, Autograph Collection’ın yakın zamanda açılışının sonrasında İstanbul’da iki yeni Autograph Collection otelinin daha açılması planlanıyor.


Autograph Collection 2021’de Karaköy’de, Orient Occident Hotel, Autograph Collection 2022’de İstanbul’da tarihi yarım adada açılacak. 2019 senesinde Delta Hotels by Marriott İstanbul Haliç’in açılışıyla Türkiye pazarına giriş yapan markanın, 2021 yılı sonunda Delta Hotels by Marriott İstanbul Levent’i açması planlanıyor.


Türkiye’de markalı rezidanslara yönelik de bir talep gören ve şu anda Türkiye’de Le Méridien Residences Bodrum ve The Ritz-Carlton Residences, Bodrum da dahil olmak üzere üç markalı konut projesi yürüten Marriott International, Bodrum Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki birinci bağımsız markalı konut projesi olan The Ritz-Carlton Residences’ı yakın zamanda hizmete aldı.


Hali hazırda Türkiye’de lüks segmentte, JW Marriott, St. Regis Hotels & Resorts, The Ritz-Carlton, W Hotels, The Luxury Collection ve Edition; premium segmentte Marriott Hotels, Sheraton, Renaissance Hotels, Le Meridien, Autograph Collection, Delta Hotels by Marriott ve Design Hotels ve odaklı hizmet segmentinde ise Courtyard by Marriott, Four Points by Sheraton, Aloft Hotels ve AC Hotels by Marriott suretiyle 17 markaya ev sahipliği eden  son iki yılda Türkiye genelinde 6 dönüşüm sözleşmesi imzalayan Marriott International 2019’dan beri, Sheraton İstanbul City Center ve Sheraton İstanbul Levent de dahil olmak üzere bu projelerden beş adedini hali hazırda Marriott International markası altında işletmeye açtı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum