• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kişisel verileri koruyamayan Marriott Hotels'e büyük ceza!

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott International, müşterilerinin kişisel verilerini koruyamadı ve veri ihlalleri nedeniyle şirket tarihindeki en büyük ceza ile karşı karşıya kaldı.

  • Reklam
Kişisel verileri koruyamayan Marriott Hotels'e büyük ceza!
01 Kasım 2020 - 00:42
Reklam
Reklam

Müşterilerin kişisel verilerini güvende tutamayan şirketlere peş peşe para cezaları veren İngiltere, geçtiğimiz günlerde British Airways'e 26 milyon dolar ceza veren Bilgi Komiserliği Ofisi (ICO), bu kez de Marriott Hotels'e benzer bir ceza kesti.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturmada, Marriott'a 99 milyon pound ceza verileceği beklenirken, 18,4 milyon pound (23.8 milyon dolar) oldu. Cezanın düşürülmesinde, tıpkı British Airways'te olduğu gibi, pandemi nedeniyle sektörün zor durumda olmasının göz önünde tutulduğu düşünülüyor.

 

 

Milyonlarca eski misafirinin verilerini korumakta başarısız olan Marriott International'ın bir parçası olan Starwood Hotels aracılığıyla rezervasyon yaptıktan sonra kişisel verileri ifşa olan İngiltere ve Galler'deki mağdurlar adına 41 yaşındaki teknoloji gazetecisi Martin Bryant toplu dava açmıştı.Marriott International Hotels yetkilileri de, 2014 yılı Temmuz ayı ile 2018 yılı Eylül ayları arasında Starwood'un konuk rezervasyon veri tabanının ihlal edilerek yüz milyonlarca otel misafirinin kaydına erişim sağlandığının tespit edildiğini, W Hotels, Sheraton Hotels&Resorts ve Le Meridien Hotel&Resorts gibi otellerin de skandaldan etkilendiğini, bu otellerde kalan kişilerin pasaport ve kredi kartı bilgilerinin de çalındığını açıklamıştı. 

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum