Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Herkes İçin Turizm Derneği turizm sektöründen destek bekliyor

Farklı engellere sahip bireylerin turizm olanaklarından engelsizler kadar faydalanması amacıyla kurulan Herkes İçin Turizm Derneği Başkanı Ali Aydoğmuş, engellilerin rahatça seyahat etmeleri amacıyla yürüttükleri projeler için turizm sektöründen destek beklediklerini açıkladı.

Reklam
Herkes İçin Turizm Derneği turizm sektöründen destek bekliyor
25 Aralık 2019 - 08:08
Reklam

Herkes için Turizm Derneği Başkanı Ali Aydoğmuş, engellilerin rahatça seyahat etmeleri amacıyla yürüttükleri projeler için turizm sektöründen destek beklediklerini açıkladı.

 

Farklı engellere sahip bireylerin turizm olanaklarından engelsizler kadar faydalanması amacıyla kurulan ve bugüne kadar İzmir ve bölgesinde bulunan çeşitli antik kentlere, müzelere kültür gezileri düzenleyen, günübirlik ve kalmalı tatil organizasyonları yapan üniversitelerde engellilerin turizme katılımı ile ilgili seminerler veren Herkes İçin Turizm Derneği, AB Sivil Düşün Programı Hareketlilik ve Ağ Oluşturma hibe fonu kapsamında Birlikte Güçlüyüz projesini de hazırladı.

 

Proje kapsamında engelsiz turizm ile ilgili incelemeler yapmak ve ilgili kuruluşlarla kontak kurmak amacı ile 24-30 Kasım tarihinde Berlin'e teknik ziyaret gerçekleştirildi. Projelerinin gerçekleşmesi için başta turizm sektöründe yer alan işletmelerden destek beklediklerini kaydeden Aydoğmuş, "Biz bu gezimiz sonrası öncelikle her insanın seyahat hakkı vardır diyerek turizm sektöründe yer alan bütün bileşenlerin engelliler konusunda duyarlılık göstermesini istiyoruz. Yerel yönetimlerin engelli dostu kentler birliğine aday olarak çalışmalarını bu doğrultuda yürütmesini istiyoruz. Böylece engellilerin sosyal yaşama katılımı kolaylaşacak, müze, ören yeri, gibi tarihi yerleri, plajlar, temalı parklar ve otellerde daha çok engelliyi görebileceğiz" diye konuştu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum