• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hollanda ve İngiltere'den sonra bir ülke daha İstanbul Başkonsolosluğu'nu kapattı!

Hollanda ve İngiltere'nin ardından bir ülke daha İstanbul Başkonsolosluğu'nun güvenlik gerekçesiyle kapalı kalacağını duyurdu.

  • Reklam
Hollanda ve İngiltere'den sonra bir ülke daha İstanbul Başkonsolosluğu'nu kapattı!
01 Şubat 2023 - 06:03
Reklam
Reklam
Reklam
Hollanda ve İngiltere'nin ardından İstanbul Başkonsolosluğu'nu güvenlik endişesi sebebiyle kapattığını duyuran Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın uyarısında, Türkiye'de yaşayan Almanya vatandaşlarına dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada birçok Avrupa başkentinde kamuya açık alanlarda Kur'an'ın yakılması ve Kur'an'a zarar verilmesi olaylarının güvenlik birimlerinin değerlendirmesine göre İstanbul'da özellikle Beyoğlu ve Taksim bölgesinde terör saldırısı riskini artırdığına dikkat çekilirken özellilke uluslararası insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda temkinli ve uyanık oluunması gerektiği vurgulandı. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:


''Kalabalıktan ve halka açık yerlerden uzak durmaya çalışın. Sözü edilen bölgelerden mümkün olduğunca uzak durun. Şayet o bölgelerde yaşıyorsanız sadece zaruri ihtiyaçlarınızı karşılamak için evden çıkmaya özen gösterin. Başkonsolosluk 1 Şubat 2023 Çarşamba günü kapalı kalacaktır. Gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.''


Hollanda'nın İstanbul'daki konsolosluğunun geçici olarak halka kapatıldığını duyurmasının ardından İngiltere Dışişleri Bakanlığı da, Türkiye'ye seyahat eden batılı yolcuların terör saldırılarının hedefi olabileceğini belirterek İstanbul Başkonsolosluğu'nun kapatıldığını duyurmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum