Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hükümetten turizmi çeşitlendirmek için +18 otel girişimi!

Ülkede hükümet zor durumda olan turizm sektörünü hareketlendirmek için maddi destek sağlayarak sadece evli çiftlere özel otel açtı.

  • Reklam
Hükümetten turizmi çeşitlendirmek için +18 otel girişimi!
03 Mart 2021 - 21:36
Reklam
Hükümetin zor durumda olan turizmde yeniliklere şans tanınması amacıyla projeye finansal destek sağlandığı belirtildi.

BBC'nin haberine göre Belçika'nın Batı Flaman eyaletindeki Schore köyünde yapılan 10 odalı otel hizmete girdi.


Domaine 10 adlı otelin amacının evli çiftlere Sam Taylor-Johnson'un yönettiği Grinin Elli Tonu filminin kendilerine ait versiyonunu yaşatmak olduğu açıklanırken otelin işletmecisi Stephanie Van Den Heuvel'e göre, burası evli erkeklerin sevgilileri ile kaçamak yapacağı bir randevu evi değil.

Yetişkinlerin Disneyland'i olarak tanımlanan otel, çocuk ve bitmek bilmeyen ev işleri nedeniyle kendilerine zaman ayıramayan evli çiftleri çekmeyi hedefliyor. Doğu ve barok tarzı döşenmiş 10 odadan oluşan otele gelen çiftler, giriş ve çıkışta hiçbir görevliyle karşılaşmıyor.

Girişteki dokunmatik ekran üzerinden giriş işlemlerini kendileri yapan evli çiftlerin konaklayabileceği otel için gecelik fiyatı 130 Euro olarak belirlenirken otele Flaman Hükümeti tarafından 20 bin Euro para yardımı yapıldı.

Geleceğin konaklama şekli olduğu için otele parasal katkıda bulunduklarını söyleyen Batı Flaman Eyalet Yönetimi'nin turizm sorumlusu Franxky De Block konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Bunu hiçbir şeyle kıyaslayamazsınız. Farklı bir kitleyi çekmemize ve turizmi çeşitlendirmemize yardımcı olacak. Turizmde yeniliklere şans verilmesi gerektiği düşüncesiyle otel yatırımına maddi katkı sağladık. Bununla birlikte sahil kesimlerinde çıplaklara oda-kahvaltı olanağı sunan işletmelere de para yardımında bulunuyoruz.''

Otel yönetimine göre, müşteriler çocukların gürültüsü, asılacak çamaşır ya da silinecek yer baskısı yaşamadan rahatça vakit geçirebilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum