Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İki haftada 350 bin kişi tatil yaptı, oteller doldu taştı!

Türkiye'nin en önemli kış sporları merkezlerinden olan kayak merkezinde sömestr tatili dolu dolu geçti.

  • Reklam
İki haftada 350 bin kişi tatil yaptı, oteller doldu taştı!
06 Şubat 2022 - 10:41
Reklam
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden olan, yurt içinden ve yurt dışından gelen turistlerin hem gündüz, hem gece kayağı keyfini yaşadığı hem de Kapadokya Bölgesi’ne yakın olması nedeniyle Ürgüp, Göreme gibi turistik merkezleri de gezme imkanı bulduğu Erciyes Kayak Merkezi yarıyıl tatili boyunca yaklaşık 350 bin turiste ev sahipliği yaptı.

Okul tatil dönemlerinin tüm dünyada bütün kayak merkezleri için en hareketli, bereketli zaman dilimleriolduğunu, Türkiye’de de özellikle kışın çok fazla tatil olmadığı için sömestrde büyükşehirlerde ve Anadolu’da yaşayan vatandaşların tatili değerlendirip dağlara koştuklarını kaydeden  Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Gelen misafirlerimiz keyifli zaman geçirdiler. Hem Kayseri içerisinden günübirlik gelen misafirlerimiz, hem büyük kentlerden uçakla gelen misafirlerimiz ve ayrıca Kayseri’nin geleneksel olarak Adana, Gaziantep, Mersin, Antakya gibi şehirlerinden gelen misafirlerimiz yoğundu. Çok şükür güzel bir sezon geçirdik. Otellerimiz de mutlu bir dönem yaşamış oldular. Yüzde 90’ın üzerinde dağdaki otellerimizde doluluk oranlarını yakaladık. Hafta sonu yüzde 100’ü buldu. Şehirdeki otellerimiz de sömestir tatilinden çok istifade ettiler. Özellikle merkezde kalmak isteyen, şehir hayatını teneffüs etmek, akşam AVM’ye sinemaya, tiyatroya gitmek isteyen misafirlerimiz de şehirde kalmayı tercih ederek oradaki otellerimizi tercih ettiler.''


Hem dağ hem şehir merkeziyle birbiriyle entegre vaziyette gayet güzel bir sömestir geçirdiklerini belirten  Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı yaklaşık 350 bin kişinin bu 15 günlük zaman dilimi içerisinde Erciyes’i ziyaret ettiğini özellikle hafta sonları havanın güneşli olduğu günlerde 100 bin civarında turistin Erciyes’e geldiğini söyledi.


Rusya, Polonya, Ukrayna gibi ülkelerden haftalık charter uçuşlarla rutin ziyaretçilerin gelmeye devam ettiğini söyleyen Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı bu misafirlerin hem şehirde hem dağda sömestr döneminde keyifli anlar yaşadıklarını kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum