Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İki ülke karşılıklı iş seyahatlerine yeniden izin veriyor

Koronavirüs salgınının ardından uygulanan sınır tedbirleri nedeniyle sekteye uğrayan karşılıklı iş seyahatlerine iki ülkenin karşılıklı olarak izin vereceği bildirildi.

İki ülke karşılıklı iş seyahatlerine yeniden izin veriyor
07 Kasım 2020 - 11:17
Reklam
Japonya ve Çin'in koronavirüs salgınının ardından aksayan karşılıklı iş seyahatlerine Kasım ayı ortası itibariyle yeniden vize vereceğine ilişkin haberler Japon basınında yer aldı.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkışından bu yana ülkeler arasında sıkı sınır tedbirleri uygulanmasına neden olan ve birçok ekonomik faaliyeti durma noktasına getiren koronavirüs salgını onrasında karşılıklı ticari faaliyetleri yeniden canlandırmak isteyen Çin ve Japonya harekete geçti.


Japonya basınında yer alan haberlere göre, tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs salgını öncesi sıkı ekonomik ilişkileri bulunan iki ülkenin, sınır tedbirleri nedeniyle sekteye uğrayan iş seyahatlerine kasım ayı ortası itibariyle yeniden başlayacağı belirtildi.


Kısa ve uzun vadeli iş seyahatlerine olanak tanıyacak yeni seyahat düzenlemesi kapsamında Çin'den gelen iş insanlarının koronavirüs testinden negatif sonuç vermesi halinde 14 günlük karantina şartından muaf tutulması beklenirken, ülkede oturma izni bulunan ya da uzun süreli seyahat eden yabancılar 14 günlük karantina şartına uymaya devam edecek.


Japonya Ulusal Turizm Örgütü'nün verilerine göre, 2019 yılında Çin, 9 milyon 590 bin kişi ile Japonya'ya en fazla yabancı ziyaretçi gönderen ülke olmuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum