Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiliz gazete yazdı! İstanbul'daki seyahat acentasında insan kaçakçılığı

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Sunday Times muhabiri Louise Callaghan ve meslektaşları, kılık değiştirerek İstanbul’un Aksaray bölgesine gitti ve yasa dışı yollarla Türkiye’den İngiltere’ye gitmek için piyasayı araştırdı.

Reklam
İngiliz gazete yazdı! İstanbul'daki seyahat acentasında insan kaçakçılığı
13 Haziran 2021 - 13:12
Reklam
İstanbul Aksaray'da faaliyette olan bir seyahat acentasına giren İngiliz Sunday Times muhaberileri 10 bin pounda seyahat turu adı altında Türkiye'den İngiltere'ye insan kaçakçılığı yapıldığını ortaya çıkardı.

İngiliz Sunday Times gazetesinde yer alan haberde Aksaray’daki seyahat acentalarında alenen insan kaçakçılığının konuşulduğunu ve kişi başı VIP seyahatlerin fiyatının 10.000 İngiliz poundu ile 15.000 İngiliz poundu arasında değiştiği, tatil paketi gibi tanıtılan bu turlarda farklı seçenekler olduğu da belirtildi.

İstanbul’un hareketli bölgelerinden Aksaray’daki bir seyahat acentasında insan kaçakçılığı yapan işletme sahibi ve çalışanlarının gülümseyerek yalan söylediklerinin belirtildiği haberde insan tacirinin İngiltere’ye gittikten sonra iyi bir iş bulmanın kolay olduğunu söylediği, yüz binlerce kişinin bu yoldan gittiğini ve sadece birkaç kişi yaşamını yitirdiğinin söylendiği vurgulandı.

İngiltere’ye gidenlerin mutlu mesut yaşadığını ve fiyatların da uygun olduğunu söyleyen seyahat acentası sahibi ve çalışanı olan insan kaçakçısının yüksek hızlı bot ve geniş alan sunduğu VIP paketler olduğuna dikkat çeken İngiliz Sunday Times muhabirleri tarafından hazırlanan haberde paketlere göre Türkiye’den İtalya üzerinden İngiltere’ye ulaşımın fiyatının 15.000 sterline çıktığı belirtildi.

Sunday Times muhabirleri haberde kendilerini ülkeden kaçmak isteyen genç bir İranlı gibi tanıttığını yazarken, insan kaçakçılarının sahte AB pasaportu, vize, sahte kimliğin yanı sıra uçakla, balıkçı teknesiyle ya da vapurla seyahat seçeneklerinin önerildiğini de belirtildi.

İnsan kaçakçılarının Instagram ve Telegram üzerinden reklam yaptığının da aktarıldığı haberde İngiliz polisinin boğulan mültecileri kurtardığını da söyleyen insan kaçakçılarının ödemenin yüzde 30’unu nakit paranın yüzde 70’ini de İstanbul’daki bir para transfer merkezinde kişi istediği yere gittikten sonra aldığı belitildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Pasaport 34
    1 ay önce
    Acenta deşifre edilip faaliyetlerine son verilmeli... kanitlandiktan sonra..