Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz gazeteden tatilciler için çarpıcı Türkiye analizi!

The Times gazetesi, İngiliz turistlerin en gözde seçeneklerinden biri olması beklenen Türkiye’yle ilgili çarpıcı bir analiz yayınladı.

  • Reklam
İngiliz gazeteden tatilciler için çarpıcı Türkiye analizi!
10 Nisan 2021 - 18:28
Reklam
Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, salgını bitirmek için başlatılan aşılama kampanyaları tüm hızıyla sürüyor.

Trafik ışığı sistemini devreye sokması beklenen İngiltere, tatil için gidilebilecek ülkeleri, aşılama, hastalık ve mutasyon oranlarına göre değerlendirecek.


Vatandaşlarını aşılamaya başlayan ilk ülkelerden İngiltere'de yaklaşan turizm sezonu öncesi gözler tatil fırsatlarında. İngilizler yaklaşan turizm sezonu için plan hazırlığındayken, Türkiye'yi de yakından takip ediyor. The Times gazetesi, Türkiye'nin turizm çalışanlarını aşılamaya başlamasını Covid-19'a karşı bir yarış olarak okuyucularına aktardı.


İngiliz The Times gazetesinde Hannah Lucinda Smith imzalı makalede, Türkiye’nin turizm çalışanlarını aşılamaya başlamasıyla birlikte Covid-19’a karşı turizm sezonu öncesi bir yarış başlattığına dikkat çekildi.


Önümüzdeki ay sonuna kadar Türkiye’de 1 milyonu aşkın turizm sektörü çalışanının aşılanmasının hedeflendiğinin belirtildiği makalede Türkiye’nin İngiliz turistlerden aşı sertifikası ya da negatif test sonucu şartı aramayacağını aktaran The Times, 2019 yılına kıyasla geçtiğimiz yıl turizmdeki kaybın yüzde 65’i bulduğunu vurguladı.

Aşılamanın yanı sıra turizm sektörü çalışanları ve oteller için hijyen ve sosyal mesafe sertifika programları uygulandığı, Türkiye’nin kırmızı listede olmasının büyük sıkıntılar doğurabileceği ifade edilen yazıda, İngiltere’den Türkiye’ye an itibarıyla uçuş bulunmadığı belirtildi.

Türkiye’nin artan vaka sayıları sonrasında salgında üçüncü dalgayla mücadele ettiğine dikkat çekilen makalede, Hindistan, ABD ve Brezilya’dan sonra en yüksek günlük yeni vaka sayılarına sahip olduğu anlatıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum