• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turistin yurt dışı tatilinin önü açılıyor

Turizm Haber Merkezi tarafından geçtiğimiz hafta duyurulan İngiliz turistlerin yurt dışı tatilleri için hazırlanan yeni planı İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock doğruladı.

  • Reklam
İngiliz turistin yurt dışı tatilinin önü açılıyor
22 Haziran 2021 - 15:13
Reklam
İngiltere vatandaşları aralarında Avrupa Birliği ülkelerinin de bulunduğu birçok ülkeye karantina ve test zorunluluğu nedeniyle seyahat edemezken Alman turistlerin ardından Avrupa’da en fazla para harcayan turist olan İngilizlerin seyahat etmemesi özellikle Güney Avrupa’daki ülkelerin ekonomilerine zarar vermesinden dolayı İngiliz turizm sektörü de kısıtlamalardan dolayı ciddi gelir kaybı yaşıyor.

Sky News’e yaptığı açıklamada insanların aileleriyle tatil yapmalarına izin vermek istediklerini, ancak bunun güvenli olması durumunda mümkün olabileceğini söyleyen  İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock şunları söyledi:


''Aşı programının amacı kısıtlamaları kaldırmak ve insanların kısıtlamalardan ziyade aşı nedeniyle güvende olmasını sağlamak. O yüzden insanlara iki doz aşı yapmak ve karantina yerine test uygulamasına devam edeceğimiz bir plan üzerinde çalışıyoruz. Koronavirüs aşılarını olan vatandaşlarım için seyahat kısıtlamalarını kaldırarak yazı Avrupa'daki sahillerde geçirmelerinin önünü açmak için çalışma yürütüyoruz ancak henüz netleşmedi.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum