Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turizmcilerden Parlamento önünde 'Türkiye seyahate açılsın' protestosu

İngiliz turizmciler İngiltere Parlamentosu önünde seyahat kısıtlamalarını protesto etti.

  • Reklam
İngiliz turizmcilerden Parlamento önünde 'Türkiye seyahate açılsın' protestosu
26 Haziran 2021 - 20:08
Reklam
İngiltere Parlamentosu'nun önünde hükümetin seyahat yasaklarını protesto eden turizmciler, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu kırmızı ve sarı ülkeler listesinin acilen gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere'de hükümetin seyahat yasaklarını eleştiren ve Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılması gerektiğini söyleyen turizmciler İngiltere Parlamentosu'nun önünde hükümete güvenli bir seyahat modeli bulup kapıları açma çağrısı yaptı.


Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu kırmızı ve sarı ülkeler listesinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan İngiliz turizmcilerden Inspired adlı seyahat acentası sahibi Kate Harris, Türkiye'yi bir turist olarak çok sevdiğini, Türkiye'nin neden hala kırmızı listede olduğunu anlayamadığını söyledi.


Türkiye'de çok iyi fiyata tatil satın alabilen bir ailenin, sadece test masrafının dahi 1500 sterlin tuttuğunu ve bunun çok anlamsız olduğunu söyleyen ve 18 ay, sıfır gelir yazılı pankart taşıyan Holiday Extras adlı seyahat acentası sahibi Lindsay Garvey-Jones ise şu açıklamada bulundu:


''Türkiye dahi hiçbir yere ne tatil, ne iş gezisi ne de akraba ziyareti yapılabiliyor. Türkiye'nin İngiltere pazarında çok önemli bir yer tutmasına rağmen şu an kırmızı listede. Hükümet listeyi yeniden ele almak için verileri bir kez daha kontrol etmeli.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum