Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere'de uluslararası seyahatler için 3 kategorili plan

Hayatın kademeli olarak normale dönmeye başladığı İngiltere'de uluslararası seyahat yasaklarıyla ilgili kararın bu hafta açıklanması bekleniyor.

Reklam
İngiltere'de uluslararası seyahatler için 3 kategorili plan
04 Mayıs 2021 - 18:16
Avrupa Birliği'nin aşı yaptıranlara ve salgın durumu iyi olan ülkelerin vatandaşlarına kapılarını açma planları İngilizleri umutlandırdı.

Başbakan Boris Johnson, normalleşme süreciyle ilgili yol haritasını açıkladığında uluslararası ulaşımın 17 Mayıs'ta başlayabileceğini duyurmuştu. Londra hükümeti yurt dışı kaynaklı vakaların adadaki olumlu gidişatı sarsmaması için 3 kategorili plan üzerinde çalışıyor.

Planlar kapsamında, bu tarihten itibaren ülkeler farklı kurallar içeren ve yeşil, sarı ve kırmızı olarak adlandırılan 3 kategoriye ayrılacak.

Planlar kapsamında, bu tarihten itibaren ülkeler farklı kurallar içeren ve yeşil, sarı ve kırmızı olarak adlandırılan 3 kategoriye ayrılacak. Trafik ışığı sistemi olarak de bilinen uygulamaya göre yeşil listedeki ülkelerden gelen yolcular için 10 günlük karantina zorunluluğu kalkacakken sarı listedeki ülkelerden gelenler için mevcut karantina kuralı devam edecek. Kırmızı listedeki ülkelerden seyahat edenler ise İngiltere'ye geldiklerinde masrafları kendileri tarafından karşılanacak bir otelde 10 gün karantinada kalmak zorunda.

Uluslararası seyahatlerden sonra İngilizleri endişelendiren en önemli kuralsa şu anda geçerli olan zorunlu 3 test uygulaması. Yalnızca Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan firmalardan alınabilen 2'nci ve 8'inci gün PCR testlerinin fiyatı 100 ile 400 sterlin arasında değişiyor.

İngiliz hükümetinin üzerinde çalıştığı yeşil listede 27 AB ülkesinden en fazla 10'unun yer alması öngörülüyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum