Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den flaş karar! Seyahat koridoru uygulaması kalkıyor

İngiltere, bazı ülkelerden gelen yolcuların karantinadan muaf tutulduğu seyahat koridoru uygulamasına son vereceğini açıkladı.

  • Reklam
İngiltere'den flaş karar! Seyahat koridoru uygulaması kalkıyor
15 Ocak 2021 - 20:47
Reklam
Seyahat koridoru uygulamasına son vereceğini açıklayan İngiltere, seyahatten 72 saat önce yapılmış negatif koronavirüs testi zorunluluğu getirdi.

Kararın koronavirüs mutasyona uğramış türü başta olmak üzere diğer varyasyonlarının yarattığı tehlikeye karşı koruma amaçlı olduğunu ifade eden İngiltere Başbakanı Boris Johnson konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Nüfusu korumak için her gün yeni adımlar attığımız bu dönemde böylesine ek önlemler almak hayati önem taşıyor. Yeni önlemler kapsamında sınırlarda güvenliği artırıcı önlemler de alınacak''

İngiltere ve İrlanda vatandaşları ile oturum sahibi yabancıların ülkeye seyahat edebileceği, ancak İngiltere’ye geldiklerinde 10 günlük karantinaya girmeleri gerektiği belirtildi.

Yeni uygulamalar kapsamında, İngiltere’ye ülke dışından gelen herkesin 10 gün boyunca kendini karantinaya alması gerekiyor. İsteyenler, karantinalarının beşinci gününde ücret karşılığı test yaptırarak sonucunun negatif çıkması halinde karantinalarını sonlandırabiliyor.

İngiltere ve Güney Afrika’da ortaya çıkan koronavirüsü varyantları nedeniyle birçok ülke de bu ülkelere karşı seyahat yasağı başlatmıştı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum